Facebook Google+ Twitter

Lednicka osada Polan na wystawie w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Od czwartku 12 stycznia w gmachu filialnym Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu możemy oglądać skarby państwa Polan. "Wyspa władców - Ostrów Lednicki" taką nazwę nosi wystawa, prezentująca jedno z najstarszych założeń pałacowych na naszych ziemiach, którego inicjatorem był książę Mieszko I.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Wystawa została zorganizowana przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu oraz Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Komisarzem ekspozycji jest Beata Badura. Na pierwszym planie makieta jednonawowego kościoła. Fot. Piotr A. Jeleń
Wystawa została zorganizowana przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu oraz Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Komisarzem ekspozycji jest Beata Badura. Na pierwszym planie makieta jednonawowego kościoła. Fot. Piotr A. Jeleń

Wybrane dla Ciebie:


Informacje z regionu
wielkopolska.naszemiasto.pl


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

@ "... brakuje mi tutaj eksponatów...". Brakuje Panie Andrzeju w materiale, na wystawie są m.in., wiadra klepkowe, czerpaki w kształcie kaczych dziobków, pojemniki z poroży do materiałów sypkich. Gdyby wszystko przedstawić w telewizji, radio, prasie, czy na link to któż by odwiedzał nasze muzea. A realizatorami wystawy jest Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, scenariusz wystawy - J. Górecki, aranżacja - W. Kujawa, kurator - Beata Badura. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystawa na pewno interesująca! Ale ogranicza się jedynie do eksponatów sakralnych i militariów...brakuje mi tutaj eksponatów z codziennego życia mieszkańców wyspy. Kto i dlaczego dokonał takiego wyboru na tę wystawę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.