Facebook Google+ Twitter

Ledwo skończył się mecz, zagotowało się w polskim piekiełku

Jeszcze słychać było echo ostatniego gwizdka szkockiego sędziego Craiga Thomsona, kończącego mecz Polska - Czechy, a już zagotowało się w polskim piekiełku.

 / Fot. W24Im bliżej było do rozpoczęcia piłkarskiego Euro tym bardziej rosły oczekiwania zainteresowanych sportem Polaków, na sukces naszej futbolowej reprezentacji. W ślad za nimi nie szły jednak możliwości piłkarskiej kadry, plasującej się od lat w dolnej strefie europejskich średniaków. Co gorsze poprzedni selekcjoner pozostawił po sobie spaloną ziemię, po tym jak poniósł dotkliwą klęskę w eliminacjach do mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki. Odszedł Leo Beenhakker, a zadanie budowy nowej drużyny narodowej powierzono trenerowi Franciszkowi Smudzie.

Z pustego nawet Smuda nie naleje

Napisałem, że dobrze się stało, kiedy Grzegorz Lato usunął orzełka z koszulek reprezentantów, zastępując godło państwa logiem PZPN w postaci orła zmodyfikowanego, ponieważ brakowało w kadrze prawdziwych orłów, na miarę tych z epoki Kazimierza Górskiego. Istotnie drużyna Smudy dostawała tęgie lanie i spadała na łeb, na szyję w rankingach nadziei na sukces w polsko-ukraińskim Euro. Wielka była jednak społeczna presja na sukces, jako że od pamiętnego mundialu w Hiszpanii w 1982 roku nie udało się Polakom odnieść znaczącego sukcesu w piłkarskim turnieju dużej rangi. Niepoprawnym optymistom nie przeszkadzało, trener z braku większego wyboru zestawił drużynę z zawodników prezentujących poziom trzeciej reprezentacji Bundesligi, a uzupełnił skład kopaczami z żenująco słabej polskiej „ekstraklasy”. Tak jednak krawiec kraje jak mu materiału staje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zaplątał mi się tu jakiś kibol, co umknął z ustawki!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Futbolista
  • Futbolista
  • 24.06.2012 23:38

Znalazł się ekspert wszechwiedzący od siedmiu boleści i jak zwykle tradycyjnie wyraża swoje wspaniałe opinie na temat którego, jak zwykle nie ma pojęcia. Grafomania to też nałóg. Pora zacząć walczyć ze swoimi słabościami, a najlepiej zacząć od zaraz i zaprzestać tej bazgroliny na tym i innych portalach. Tak, tak panie autor!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.