Facebook Google+ Twitter

Lefebryści przepraszają

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-27 20:48

Lefebryści przepraszają za wypowiedzi jednego ze swoich biskupów, który neguje holokaust. W liście do Benedykta XVI przełożony Bractwa św. Piusa X zapewnia, że wspólnota nie podziela opinii biskupa Richarda Williamsona i informuje, że otrzymał on zakaz publicznych wypowiedzi.

List adresowany jest do papieża, a przeprosiny skierowane są zarówno do niego, jak i "do wszystkich ludzi dobrej woli". Przełożony wspólnoty lefebrystów, biskup Bernard Fellay, czuje się do nich zobowiązany, ponieważ, jak podkreśla, wypowiedź Williamsona okazała się brzemienna w "dramatyczne konsekwencje". Jak się przypuszcza, chodzi o to, że biskup negacjonista naraził na ostrą krytykę mediów Benedykta XVI. Przełożony Richarda Williamsona zapewnia, że jego słowa "w żadnym razie nie odzwierciedlają stanowiska Bractwa". Informuje jednocześnie, że zakazał mu "publicznie wypowiadać się na tematy polityczne bądź historyczne".

Kwestia przekonań brytyjskiego hierarchy, który neguje zagładę Żydów podczas II wojny światowej, wypłynęła, gdy pojawiły się nieoficjalne informacje o możliwości zdjęcia przez Benedykta XVI ekskomuniki, nałożonej na czterech biskupów tradycjonalistów, wyświęconych bez zgody Jana Pawła II w 1988 roku. Gdy w sobotę Watykan potwierdził ich rehabilitację, środowiska żydowskie, a także media w wielu krajach, skrytykowały za to samego papieża.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.