Facebook Google+ Twitter

Lefebryści są przeciwni beatyfikacji Jana Pawła II

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-08 15:42

Opowiadają się natomiast za natychmiastowym wyniesieniem na ołtarze Piusa XII. Polskiemu papieżowi tradycjonaliści zarzucają, że pozostawił Kościół w poważnym kryzysie. W Eugeniuszu Pacellim widzą obrońcę Żydów, których ocalił 800 tysięcy w czasie II wojny światowej.

W obszernej publikacji podpisanej przez opata Bractwa św. Piusa X Patricka de La Rocque przypomina się, że 19 grudnia ubiegłego roku Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretów w sprawie heroiczności cnót Piusa XII i Jana Pawła II. Pierwsza wiadomość wywołała konsternację i krytykę, drugą przyjęto jako oczywistą, pisze francuski lefebrysta.

Jego zdaniem, powinno być odwrotnie. Pius XII, oskarżany o bierność w obliczu zagłady Żydów, faktycznie im pomagał, podczas gdy Jan Paweł II, realizując nauczanie Soboru Watykańskiego II, pozostawił Kościół katolicki w opłakanym stanie. Pierwszy, jako wzór świętości, zasłużył na beatyfikację, drugi raczej nie, ponieważ bratał się z wyznawcami innych religii, m. in. modląc się - jak to ujęto - "na sposób żydowski" pod Ścianą Płaczu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.