Facebook Google+ Twitter

Legalne oprogramowanie

Oprogramowanie to nic innego jak twórcza praca zespołu ludzi, to także prawa autorskie, a co za tym idzie pieniądze.

 / Fot. Tomasz SłodkiW Polsce od jakiegoś czasu pojawiają się reklamy, promujące bycie legalnym; to bardzo ważne, bo jeśli firma ma nielegalne oprogramowanie, może mieć poważne kłopoty.

- To nie tylko konsekwencje karnoprawne, to nie tylko konsekwencje cywilnoprawne przekładające się na wysokie odszkodowania – wylicza Krzysztof Janiszewski z Microsoftu. – To ryzyko zainfekowania systemów informatycznych, ryzyko utraty danych, utraty wizerunku, utraty kontrahentów, upadku biznesu w ogóle.

Dlatego między innymi zorganizowano konferencję poświęconą legalnemu oprogramowaniu. Odbyła się w Krakowie, w jej trakcie także policja zwracała uwagę na kwestie legalności i kontroli oprogramowania.

- Firmie, która posiada nielegalne oprogramowanie, grozi od skonfiskowania mienia, na którym to oprogramowanie jest zainstalowane, po praktycznie upadłość firmy – mówi nadkom. Sławomir Szumilas z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – Bo jeżeli zabierzemy cały sprzęt komputerowy do badań, firma przestanie działać, przestanie istnieć.

Statystyki niestety są niewesołe i pokazują, że Polska ma problem z nielegalnym oprogramowaniem. Potwierdza ten fakt Krzysztof Janiszewski z Microsoftu: - Skala piractwa komputerowego w Polsce to 54 proc., to znaczy, że ponad połowa oprogramowania zainstalowanego w ubiegłym roku w naszym kraju to oprogramowanie, mówiąc wprost, kradzione.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.