Facebook Google+ Twitter

Legenda alternatywy, zespół Einstürzende Neubauten wystąpi na Innych Brzmieniach w Lublinie

Einstürzende Neubauten, legenda muzyki alternatywnej wystąpi w lipcu na lubelskim festiwalu Inne Brzmienia. Na lipcową imprezę przyjedzie też nigeryjski perkusista Tony Allen.

 / Fot. materiały prasoweZespół Einstürzende Neubauten zagra w Lublinie 11 lipca. Zespół powstał w 1980 r. w Berlinie. Jego założycie, Blixe Bargeld, współpracował m.in. z Nickiem Cavem przy jego projekcie The Bad Seeds. Einstürzende Neubauten nagrali kilkadziesiąt płyt. Ich ostatni album pt. "Lament" ukazał się w październiku 2014 r.

Oprócz legendy alternatywy na festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia wystąpi też Tony Allen. Ten Nigeryjczyk to jeden z najlepszych perkusistów świata i prekursor afrobeat. Współpracował m.in. z Jimim Tenorem i Damonem Albarnem. Muzyk wystąpi w Lublinie wraz z 10-osobowym zespołem.

W ramach Innych Brzmień wystąpią nad Bystrzycą artyści związani z niezależną wytwórnią Guerilla Records z Czech. Wśród nich: DG 307, Nevypar Kovatjezd, Kabaret Dr Caligariho i The Plastic People OF The Universe.

Czytaj także: Zespół Editors zagra w Polsce dwa koncerty. Zespół zagra w grudniu w Warszawie i Poznaniu


Festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia odbędzie się w Lublinie między 8 a 12 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.