Facebook Google+ Twitter

Legenda amerykańskiego żużla żegna się z torem

Sam Ermolenko w wieku 47 lat postanowił oficjalnie zakończyć karierę. Na specjalnie zorganizowany turnieju w Wolverhampton (obiekt Ladbroke Stadium ) przyszło bardzo wielu fanów czarnego sportu.

Swój największy sukces w karierze odniósł w 1993 roku kiedy to w Pocking stanął na najwyższym stopniu podium indywidualnych mistrzostw świata. W swoim dorobku posiada także siedem medali drużynowych mistrzostw świata (trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe). Ostatnim mistrzowskim turniejem był występ w Coventry w 2000 roku.

Polscy kibice czarnego sportu po raz pierwszy zobaczyli go w sezonie 92/93 w barwach Polonii Bydgoszcz. Z klubem tym zdobył mistrzostwo kraju, by za rok z tą samą drużyną wywalczyć srebro. Po dwuletniej przygodzie z Bydgoszczą przeniósł się do Łodzi. W klubie J.A.G. Speedway Łódź jeździł w roku1995-1996. Następnie przeszedł do Włókniarza Częstochowa (1997), Wybrzeża Gdańsk (1998), ŁTŻ Łódź (1999-2000), TŻ Opole (2001). Ostatnim polskim klubem bohatera amerykańskiego żużla był WKM Warszawa (2002).

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.