Facebook Google+ Twitter

Legenda rozpoczyna walkę o powrót na szczyt

Dziś po południu odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa zespołu Polonii Warszawa. Znamy już kadrę "Czarnych Koszul", oraz stroje, w jakich "Duma Stolicy" będzie rozgrywała mecze w IV lidze.

Nowe stroje Polonii Warszawa / Fot. Polonia WarszawaPunktualnie o godz.: 15 w klubowej kawiarni "Czarna Koszula" do dyspozycji dziennikarzy byli: trener zespołu, Piotr Dziewicki, oraz dyrektor Akademii MKS Polonia, Paweł Olczak.

Naszym celem jest awans


Trener Dziewicki poinformował dziennikarzy o celach, jakie stawia sobie przed nadchodzącym sezonem - "Cel jest jasny - chcemy zająć jak najlepszą lokatę w czwartej lidze, bardzo poważnie myślimy o awansie, ale wiadomo, że musieliśmy zaczynać wszystko od zera i będzie to bardzo trudne. Zespół z każdym tygodniem i miesiącem będzie wyglądał lepiej pod względem fizycznym, natomiast o aspekt sportowy się nie boję. Przed nami trudna droga, ale jest w to zaangażowanych tak wiele osób, że może się to udać. Wszyscy w to mocno wierzymy."

Znamy już kadrę Polonii. Nie zabraknie kilku znanych nazwisk


W nadchodzącym sezonie przy Konwiktorskiej nie ujrzymy już gwiazd na miarę Ebiego Smolarka, czy Jose Mari Bakero. Jednak w zespole nie zabraknie nazwisk, w przeszłości powiązanych z Polonią. Pewne jest to, iż w czarnej koszuli ujrzymy Jacka Kosmalskiego - mającego doświadczenie w Ekstraklasie, I, II i III lidze. Niepewny jest za to angaż Dominika Budzyńskiego, dotychczasowego trzeciego golkipera Polonii - "Byłoby super, gdyby został, ale to jest czwarta liga, a chłopak ma też swoje priorytety" - stwierdził Paweł Olczak. Zdementowano za to plotki o transferze Martinsa Ekwueme - "Temat przyjścia do naszej drużyny Martinsa Ekwueme był raczej medialnymi spekulacjami. Spotkałem się wprawdzie z Martinsem, rozmawialiśmy, ale ta rozmowa do niczego nie doprowadziła" - dodał trener drużyny, Piotr Dziewicki.
Pełna kadra Polonii na sezon 2013/2014:

Bramkarze: Paweł Błesznowski, Dominik Budzyński, Michał Dudek.

Obrońcy: Tomasz Dudek, Aleksander Fogler, Daniel Grala, Michał Jagodziński, Maciej Joczys, Jacek Karbowniak, Kacper Lachowicz, Damian Maleszyk.

Pomocnicy: Maciej Biernacki, Bartłomiej Gołaszewski, Bartłomiej Kucharski, Marcin Kur, Rafał Linka, Gerry Madden (USA), Danilo Radjenović (Czarnogóra), Patryk Strus, Piotr Tyburski, Aleksander Majerz.

Napastnicy: Edgar Ghazarian, Jacek Kosmalski, Michał Strzałkowski, Marcin Tomczykowski.

Sztab szkoleniowy: Piotr Dziewicki (trener), Emil Kot (drugi trener), Marek Chański (trener bramkarzy), Paweł Olczak (dyrektor sportowy), Przemysław Stecko (masażysta).

Polonia zagra z logotypem Muzeum Powstania Warszawskiego na koszulkach


Prezentacji kadry towarzyszyła również premiera nowych trykotów - Polonia stawia na powrót do korzeni - w miejscu herbu pojawiła się biało-czerwona tarcza, będąca historycznym godłem "Czarnych Koszul". Ponadto stroje wyjazdowe, w biało-czarne pasy nawiązują do przedwojennych koszulek. Tradycyjnie przy Konwiktorskiej ujrzymy czarne koszule, wzbogacone o herb Warszawy - syrenkę, oraz logotyp Muzeum Powstania Warszawskiego na lewym rękawie. Za projekt nowych strojów odpowiada firma "Zina".

Polonia swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe, 17 sierpnia, w pojedynku z KS Łomianki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.