Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31273 miejsce

Legendarni Stereo MC’s powracają!

Stereo MC's znów zagrają w Polsce. Ten duet na Wyspach Brytyjskich osiągnął status żywej legendy. Na przełomie lipca i sierpnia, znów będziemy mogli przetańczyć całą noc krzycząc: "get yourself connected".

Rob Birch / Fot. PAPBardziej znaną częścią duetu jest wokalista, kompozytor i producent w jednym - Rob Birch. Towarzyszy mu aranżer - Nick "The Head" Hallam. Na przełomie lat 80. i 90 Stero MC's byli muzycznym fenomenem. Ich pierwsze trzy albumy: "33-45-78", "Supernatural" i "Connected" należą do największych osiągnięć brytyjskiego hip hopu. Wyspiarska wersja tego stylu to jednak coś zupełnie innego od tego co prezentują krajowe składy. Jest w nim dużo więcej melodii, a rytmy są bardziej taneczne. Ekipę Bircha porównywano do takich tuzów jak Beastie Boys, a nawet Public Enemy. Niestety, po wydaniu ostatniej z wymienionych płyt, Stereo MC's zniknęli z rynku muzycznego.

Mimo braku nowych koncertów i przebojów, album Connected (nagrodzony BRIT Award) nie pozwalał zapomnieć o zespole. Nagrania z płyty przypominały o Stereo MC's poprzez obecność w ścieżkach dźwiękowych reklam i filmów. Jego fragmenty stały się również popularnymi dżinglami radiowymi. Niewielu artystów potrafiłoby wrócić po niemal dekadzie spędzonej poza blaskiem reflektorów. Stereo MC's ta sztuka się udała. W 2001 roku wydali Deep Down & Dirty i na nowo zadomowili się w show businessie. Tak naturalnie jakby nigdy go nie opuścili.

Ostatni album grupy nosi tytuł Double Bubble i został dobrze przyjęty przez fanów. Mimo upływu czasu Stereo MC's w ogóle nie zatracili na oryginalności. Zyskali świeżość, cały czas zachowując wielką charyzmę. Nowinki na ich nowej płycie pokazały, że panowie wciąż są w stanie dokonywać właściwych wyborów. Nowoczesne beaty nawiązujące do stylu electro ukazują czym powinien być breakbeat. Oczywiście to cały czas Stereo MC's więc jest tanecznie. Taka muzyka nie nadaje się do słuchania na siedząco. Najciekawsze numery na Double Bubble to Gringo i funkowo południowy Soul Girl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.