Facebook Google+ Twitter

Legendarni żołnierze AK Parasol w LO przy Hawajskiej

Jedno z bardziej znanych liceów niepublicznych w Warszawie świętowało. 4 Społeczne Liceum Ogólnokształcące przy Hawajskiej gościło legendarnych żołnierzy batalionu AK Parasol.

Dla uczniów była to dość ciekawa lekcja historii, dla nauczycieli okazja wzbogacenia swojej wiedzy. I chociaż warunki nie pozwalały na całodniowy wykład, mogliśmy dowiedzieć się sporo. Do budynku szkoły zawitali w piątek m.in. Kama (Maria Stypułkowska-Chojecka), znana z udziału w Akcji na Kutscherę oraz Jeanette (Janina Borowska-Szczęsna), która w okresie wojny przepłynęła wpław na drugi brzeg Wisły.

Powstańcy, pomimo zaawansowanego wieku dość łatwo nawiązali kontakt z młodzieżą. Chcieli być poprawni do tego stopnia, że sami siebie poprawiali i strofowali, by żaden z nich, jak to ujęli, nie zajął za dużo czasu. Po dość długiej i konkretnej serii pytań zostali zaproszeni na krótki poczęstunek.

Goście byli wyraźnie zadowoleni z wizyty w szkole i słowami: "To od Was zależy przyszłość naszego kraju" jasno dali uczniom do zrozumienia, jak wiele pokładają w nich nadziei. Dawni żołnierze AK z dużym entuzjazmem podeszli do pomysłu przyjęcia przez szkołę imienia Batalionu Parasol. Sami uczniowie byli usatysfakcjonowani chociaż w większości zmęczeni, w końcu nie każdy jest przyzwyczajony do dwugodzinnych lekcji. Wszyscy zgodnie wyrazili chęć spotkania w przyszłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

plus ode mnie, yo feel da flow hawajska 4 teh live

Komentarz został ukrytyrozwiń

ode mnie "+"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.