Facebook Google+ Twitter

Legendarny jazzman Wayne Shorter zagra w Polsce

76-letni Wayne Shorter wraz ze swoim zespołem Wayne Shorter Quartet na początku listopada zagra w Polsce. 5 listopada w Poznaniu, a następnego dnia w Filharmonii Wrocławskiej.

Oba koncerty niewątpliwie będą ważnymi wydarzeniami artystycznymi. Wayne Shorter uważany jest bowiem za jednego z najwybitniejszych jazzmanów w całej historii jazzu, zarówno jako wykonawca jak i kompozytor. "To najważniejszy kompozytor jazzowy" - pisał on nim The York Times. Mówi się o nim: geniusz, mistrz, żyjąca legenda. I całkiem zasłużenie. Bowiem "przez ostatnie 50 lat ten wybitny artysta wyznacza kierunek rozwoju muzyki jazzowej i obok Milesa Davisa jest najważniejszym kreatorem jazzu XX wieku" - czytamy na stronie internetowej wrocławskiego Punktu Informacji Kulturalnej.

Artysta wystąpi z własnym zespołem, w skład którego wchodzą same gwiazdy - muzycy wybitni, niewątpliwe osobowości. Oprócz samego Wayne Shortera usłyszymy pianistę Danilo Pereza (43 l.), uważanego za jednego z najważniejszych pianistów współczesnego jazzu, który współpracował m.in. z Wyntonem Marsalisem. Także basistę Johna Patitucciego (50 l.) mającego za sobą występy z takimi sławami jak Herbie Hancock, B.B. King czy Natalie Cole oraz perkusistę Briana Blade (39 l.) uchodzącego za jednego z najbardziej utalentowanych jazzowych perkusistów średniego pokolenia, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z Bobem Dylanem, Joshuą Redmanem, Emmylou Harris czy Joni Mitchell.

Ci czterej muzycy grają wspólnie od 10 lat. Uważani są za najważniejszą grupę jazzową świata. Nagrali 3 płyty m.in. "Alegrię" za którą otrzymali nagrodę Grammy. Podczas koncertów muzycy podążają za liderem, tworzą instynktownie, na żywo, nie mając przedtem ustalonego programu. Wzajemnie wyczucie i zrozumienie w ich przypadku podczas każdego koncertu pozwala tworzyć niezapomniane muzyczne kreacje.

Poznański koncert w ramach trwającego od kwietnia cyklu koncertów Poznań Jazz Fair odbędzie się o godz. 20.00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (ul. Wieniawskiego 1). Z kolei spotkanie wrocławskie również rozpocznie się o godz. 20.00, ale w ramach imprezy Jazztopad 2009. Adres Filharmonii Wrocławskiej to ul. Piłsudskiego 19.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.10.2009 23:34

Brawo! Oby takich imprez więcej...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.10.2009 22:55

świetnie, szkoda że nie w Gdańsku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nareszcie koncert z prawdziwego zdarzenia..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.