Facebook Google+ Twitter

Legendarny Kafel doczeka się reedycji

Już za chwilę światło dzienne ujrzy wydawnictwo, w które winnien zaopatrzyć każdy prawdziwy fan muzyki elektronicznej.

 / Fot. Materiały prasowe/Reguiem RecordsWytwórnia Requiem Records przygotowała poszukiwaczom ciekawych dźwięków niespodziankę w postaci wydawnictwa prenzetującego najciekawsze dokonania formacji Kafel.

Ten powstały w 1982 roku band był jednym z pierwszych, który wziął się za tworzenie muzyki, w tamtych czasach w Polsce kompletnie nieznanej. Kiedy większość bujała się w brzmieniu gitar, formujący się wowczas Kafel był prekursorem muzyki opartej na generatorach i taśmach. Wbrew pozorom inność formacji została szybko doceniona - Kafel zakwalifikował się do przeglądu Poza Kontrolą VII, w ramach którego dał swój pierwszy koncert w życiu. Już wtedy publiczność przyjęła ich niezwykle gorąco.

Band grywał później także na wielu festiwalach w tym festiwalu muzyki elektronicznej ZEF w Piszu czy Jarocinie. Oficjalnie formacja zakończyła działalność w 1992 roku jednak jej pomysłodawca zapowiada, iż Kafel jako projekt będzie mógł zostać reaktywowany.

Przedsmakiem tego może stać się limitowana płyta jaką proponuje Requiem Records, która zawiera kilkanaście utworów formacji stworzonych na przestrzeni 10 lat. Album składa się z dwóch części i zawiera materiał z początków kariery projektu jak i późniejszych, bardziej dojrzalszych utworów.

Więcej o albumie pod tym linkiem.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.