Facebook Google+ Twitter

Legendarny musical "Fame" w Mazowieckim Teatrze Muzycznym

Musical "Fame" Davida de Silvy to opowieść o marzeniach, wielkim talencie, pierwszych miłościach, pasji oraz cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces.

Fame / Fot. Mazowiecki Teatr Muzyczny"Fame" w reżyserii Miłosza Gałaja to legendarny musical West Endu i Broadwayu. Jego pomysłodawcą i realizatorem był David de Silva, a libretto napisał Jose Fernandez. Akcja rozgrywa się w nowojorskim High School of Performing Arts - prestiżowej akademii dla osób uzdolnionych aktorsko, tanecznie lub muzycznie. Szkoła istniała od 1947 do 1984 roku, a uczyli się w niej m.in. Liza Minelli, Al Pacino oraz Meryl Streep.

Fame / Fot. Mazowiecki Teatr MuzycznyBohaterami sztuki jest grupa studentów i nauczycieli z lat 80., których drogi skrzyżowały się w tej słynnej "Szkole Gwiazd". Dla młodych ludzi jest to szansa na wyrwanie się z biedy, etnicznego getta i kryminalnego środowiska, a także na tytułową sławę. Naukę rozpoczynają z nadziejami na sukces. Niestety droga do niego jest trudna, okupiona łzami i potem, stresem i morderczymi treningami. Jednak młodość, pasja, talent i energia mogą przenosić góry.

Przez cztery lata intensywnej nauki poznajemy niepokoje, nadzieje i ambicje tych nieukształtowanych jeszcze młodych artystów. Towarzyszymy im podczas chwil radosnych i smutnych. Przeżywamy z nimi pierwsze miłości, które mogą mieć pozytywny lub negatywny wpływ na ich kariery. Niestety na ich drodze pojawiają się także pokusy, które odciągają ich od nauki i dążenia do celu. Czy młodzi artyści wybiorą właściwie?

Polską wersję musicalu "Fame" wyprodukował prof. dr Andrzej Nanowski, dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest to spektakl dyplomowy studentów specjalności musical na tym wydziale. W obsadzie znaleźli się najzdolniejsi młodzi wokaliści, absolwenci tej uczelni.

Na pierwszym planie Anastazja Simińska (Carmen Diaz) / Fot. Mazowiecki Teatr MuzycznyTrzeba przyznać, że wszyscy artyści byli znakomici, zarówno pod względem gry aktorskiej, śpiewu, jak i tańca. Jednak na największe brawa zasłużyli Anastazja Simińska w roli Carmen Diaz, zbuntowanej dziewczyny, która postanawia rzucić szkołę i podążyć za marzeniem o zdobyciu sławy, Justyna Cichońska jako Iris Kelly, najlepsza balerina, stawiana za wzór innym tancerzom, która zakochuje się w Tyronie, niepokornym chłopaku z Bronksu oraz Karol Drozd jako Nick Piazza, narcystyczny chłopak włoskiego pochodzenia.

Na pierwszym planie Dawid Pelowski (Jose "Joe" Vegas) / Fot. Mazowiecki Teatr MuzycznyBardzo podobali mi się także Daniel Kulczyński jako Schlomo Metzenbaum, zdolny muzyk żydowskiego pochodzenia, który wraz z przyjaciółmi zakłada kapelę, Miss Esther Sherman, surowa dyrektor szkoły, która wymagała dyscypliny i posłuszeństwa, Dawid Pelowski jako Jose "Joe" Vegas, latynoski macho, który myśli tylko o dziewczynach oraz Marta Burdynowicz jako Mabel Washington, pełna dystansu do siebie dziewczyna, która kocha jeść, co nie pomaga jej na zajęciach tanecznych oraz Krzysztof Dzwoniarski jako Tyrone, chłopak z Bronksu, który ledwo potrafi czytać i pisać, ma jednak talent do tańca.

Dużym walorem były piękne piosenki Jacquesa Levy'ego, do których muzykę skomponował Steve Margoshes. Wiele z nich stało się światowymi przebojami. Reprezentują one kilka gatunków muzycznych - pop, rap, hip-hop, rock & roll, jazz i soul. Ich polskimi tłumaczeniami zajęła się Klaudyna Rozhin.

W dodatku muzyka była grana na żywo. Artystom towarzyszył zespół pod kierownictwem muzycznym Adama Pietrzaka (instrumenty klawiszowe) - w składzie: Łukasz Łapiński (instrumenty perkusyjne), Tomas Myszk (perkusjonalia), Piotr Szajrych (gitara basowa), Mateusz Jaremko (gitara), Mateusz Chorążewicz (saksofon), Robert Winiarz (trąbka).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.