Facebook Google+ Twitter

Legendarny Otis Taylor będzie gwiazdą Warsaw Blues Night!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-21 17:29

Kolejny już rok istnienia cyklu Warsaw Blues Night zaczyna się od mocnego uderzenia, jakim niewątpliwie będzie show artysty, który nazywany jest „królem trance-bluesa”.

www.otistaylor.com zaliczany jest do najznamienitszych, a zarazem najoryginalniejszych współczesnych muzyków bluesowych na świecie. Jego niekwestionowana pozycja na współczesnej scenie tego gatunku muzyki przypieczętowana jest licznymi nagrodami z dwoma statuetkami bluesowych Oscarów, czyli Blues Music Awards, na czele, do których był dziewiętnastokrotnie nominowany. Wspomnieć należy również o nominacji do Grammy Awards.

Prestiżowy magazyn „Down Beat” czterokrotnie wyróżnił wydawnictwa Taylora mianem Bluesowego Albumu Roku („Truth is Not Fiction” – 2002, „Double V” - 2005, „Definition of a Circle”- 2007, „Recapturing the Banjo” – 2008), a Magazyn "Billboard" nazwał go jednym z najbardziej innowacyjnych artystów bluesowych ostatnich dwudziestu lat.

Muzykę, którą tworzy często określa się mianem „Trance Bluesa”. Ze względu na hipnotyczny charakter z obsesyjnymi rytmami często przyrównywany jest do wielkiego Johna Lee Hookera. Cechą charakterystyczną muzyki Taylora jest jego ciepły głęboki głos dominujący nad instrumentami.

Ciekawostką jest fakt, iż artysta równie w wirtuozerskim stylu posługuje się gitarą akustyczną, gitarą elektryczną i banjo. W roku 2009 Otis Taylor został uhonorowany Blues Music Award w kategorii Instrumentalist-Other jako instrumentalista banjo. Znaczącą rolę w brzmieniu zespołu stanowią skrzypce w rękach Anne Harris.

Silną stroną artysty są także koncerty, które przyciągają publikę na największych festiwalach na świecie.

Otis Taylor ma na koncie 12 płyt nagranych dla najznamienitszych wytwórni.
Warszawski koncert będzie elementem trasy koncertowej, promującej najnowszą płytę artysty "Contraband", która ukaże się nakładem wytwórni Telarc 13 lutego 2012.

Wystąpią: Otis Taylor Band (USA), JJL Trio (PL)
Kiedy: 18 marca 2012, godz. 19.00
Gdzie: Hybrydy, ul. Złota 7/9

Szczegóły: www.blues.waw.pl

(Piotr Łukasiewicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.