Facebook Google+ Twitter

Legendarny Tommy Emmanuel w grudniu w Polsce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-28 22:33

Tommy Emmanuel uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych artystów naszych czasów (Jim Ohlschmidt, Acoustic Guitar Magazine) znów zagości w Polsce. Na przełomie listopada i grudnia zagra 7 koncertów w 7 różnych miastach.

Najbliższa trasa to siedem niezapomnianych wieczorów z hipnotyzującym wirtuozem gitary w prestiżowych miejscach.
• 30 listopada – Łódź – Klub muzyczny Wytwórnia
• 1 grudnia – Kraków – Filharmonia im. Karola Szymanowskiego
• 2 grudnia – Warszawa – Klub Palladium – w ramach 56. Międzynarodowego Festiwalu Jazz Jamboree
• 3 grudnia – Gdynia – Sala Koncertowa Portu Gdynia
• 4 grudnia – Białystok – Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
• 5 grudnia – Lublin – Aula Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego
6 grudnia – Poznań – Aula Uniwersytetu Adama Mickiewicza
Koncert Tommy’ego Emmanuela to niezapomniane przeżycie, niepowtarzalne, wyjątkowe interpretacje, muzyczna uczta zarówno dla ceniących szczerość emocji, jak i kunszt gry na gitarze, oraz przekaz „między dźwiękami”. Artysta dzięki niezwykłej scenicznej charyzmie ukazuje pełne spektrum możliwości gitary, odsłaniając przed publicznością nowe horyzonty w odbiorze muzyki. Swoimi interpretacjami znanych utworów i autorskimi kompozycjami oraz urokiem osobistym, Tommy Emmanuel podbija serca zgromadzonych na koncercie bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie.
Obecna trasa jest pierwszą trasą artysty w Polsce, ale wcześniejsze jego koncerty
i niesamowite wrażenia, które pielęgnowała polska publiczność, sprawiły, że każdy występ Tommy'ego szczelnie wypełnił sale koncertowe. Publiczność koncertów składa się a) z jego oddanych fanów, b) z osób, które zachęcone „informacjami z poczty pantoflowej” zdecydowały się spędzić wieczór z fenomenalną muzyczną wirtuozerią. Tommy, podczas koncertów, zyskuje ogromną sympatię publiczności nie tylko dzięki wielkiemu talentowi, ale także niezwykle pięknej afirmacji życia i otwartości w prowadzonym dialogu ze słuchaczami. Artysta jest dowcipny, chętnie opowiada o kulisach powstawania swych utworów, nawiązuje do relacji z bliskimi, przekazuje bardzo pozytywne emocje. Osoby pojawiające się na koncertach Tommy'ego cechuje optymizm i radość, które generują żywe
i spontaniczne reakcje oraz pełne zadowolenie z obejrzanego i wysłuchanego koncertu.
Gość specjalny – ADAM PALMA
Wszechstronny muzyk, wykonujący improwizacje we wszystkich stylach od hard rocka przez country po jazz, „jedna z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie fingerstyle” (wg magazynu „Akustik Gitarre”).
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach; obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie pracuje jako wykładowca gitary na The University of Salford i na Manchester Metropolitan University w Crewe. Jego albumy zdobywają najwyższe noty w recenzjach. Płyta „2012” zostały wydany przez największą niemiecką wytwórnię płytową specjalizującą się wydawnictwach akustycznych – Acoustic Music Label.
Uczestnik najważniejszych festiwali, konwencji i tras: The Bestival, Ullapool Guitar Festival, International Guitar Festival w Wirral, CAAS w Nashville, T. Burton Fingerstyle Festival, The First UK CandyRat Tour. W latach 2011-12 prowadził Frikolekcje Szkoły T. Burton na Przystanku Woodstock. Brał udział w licznych programach telewizyjnych i radiowych oraz współpracował przy największych produkcjach musicalowych w Polsce, takich jak „Grease”, „Koty” czy „Taniec Wampirów”.
Tommy Emmanuel zapraszał go kilkakrotnie do udziału w Festiwalu Fingerstyle w Nashville (najbardziej prestiżowym na świecie wydarzeniu, związanym z tą techniką). Wspólnie koncertowali w USA, Wielkiej Brytanii i w Polsce. Razem otwierali warsztaty gitarowe Tommy’ego w Wielkiej Brytanii.
Bilety na koncerty dostępne w sieci ticketpro.pl
(Krzysztof Wojciechowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.