Legia doznała pierwszej porażki w Turcji. Steaua okazała się lepsza!

Drużyna Legii Warszawa doznała pierwszej porażki w okresie przygotowawczym. Podczas zgrupowania w tureckiej miejscowości Antalya, podopieczni Macieja Skorży przegrali 1:2 ze Steauą Bukareszt w meczu sparingowym.

Maciej Skorża, trener Legii Warszawa / Fot. Roger Goraczniak/CC BY 3.0Po ostatnim zwycięstwie 1:0 nad białoruskim Dynamem Mińsk, tym razem piłkarze ze stolicy doznali pierwszej porażki w Turcji. W starciu ze Steauą Bukareszt lepszy okazał się zespół z Rumunii, który wygrał 2:1. Już do przerwy Steaua prowadziła 2:0. Legioniści zdołali odpowiedzieć tylko raz. Zaraz po przerwie bramkę kontaktową zdobył Maciej Rybus. Kolejne spotkanie podopieczni Macieja Skorży rozegrają w czwartek z FK Krasnodar.

Legia Warszawa - Steaua Bukareszt 1:2 (0:2)
Bramki: Rybus 48 - Costa 21, Tatu 35

Legia: Dusan Kuciak, Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak, Jakub Kosecki, Janusz Gol, Ivica Vrdoljak, Rafał Wolski, Maciej Rybus,Michał Żyro.

Steaua: Razvan Stanca, Ovidiu Dananae, Geraldo Alves, Vlad Chiriches, Paul Pirvulescu, Alexandru Chipiciu, Pablo Brandan, Andrei Prepelita, Florin Costa, Leandro Tatu.

Drużyna Legii już niebawem rozpocznie walkę w 1/16 finału Ligi Europy. Przeciwnikiem stołecznego klubu będzie Sporting Lizbona. Bardzo wiele zależy od okresu przygotowawczego, gdyż nasze zespoły często mają problem z odpowiednim przygotowaniem się do rundy wiosennej, a zwłaszcza do walki o europejskie puchary. Już 16 lutego Legia podejmie na własnym stadionie Sporting. Czy zdoła pokonać giganta z Portugalii?