Legia gromi na Łazienkowskiej

W ostatnim już spotkaniu 23. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa pewnie pokonała, będącą w coraz gorszej sytuacji, Cracovię Kraków aż4:0. Zespół z Małopolski zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli.

Zawodnicy Legii / Fot. PAPJako pierwszy do bramki trafił Takesure Chinyama, który wykorzystał swoje nieprzeciętne umiejętności techniczne, zwiódł Łukasza Tupalskiego, a następnie bez problemów pokonał golkipera gości. Niecałe dziewięć minut później Maciej Rybus podwyższył na 2:0, ponieważ wykorzystał znakomite podanie od Chinyamy.

Chwilę później Marcin Cabaj ponownie musiał wyjmować piłkę z siatki, bo na listę na strzelców wpisał się były gracz "Pasów" - Piotr Giza. Cracovia jedyną dogodną sytuację w pierwszej części meczu stworzyła sobie w 40. minucie, jednak strzał z główki Bartosza Ślusarskiego, nie zaskoczył klasowego bramkarza, jakim jest Jan Mucha.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca jak poprzednia. Nie ma co się jednak dziwić. Legia była pewna zwycięstwa, natomiast Cracovia - porażki. Jak się jednak okazało podopieczni Jana Urbana nie zaprzestali "tylko" na trzech golach, bowiem pod koniec spotkania, kropkę nad "i" postawił Inaki Astiz.

Zwycięstwo Legii szczególnie ważne jest w kontekście walki o
mistrzostwo Polski, bowiem inni kandydaci do tytułu, także wygrali swoje spotkania.

Legia Warszawa – Cracovia Kraków 4:0 (3:0)