Facebook Google+ Twitter

Legia i PepsiCo porozumiały się w sprawie sponsoringu

Pepsi Arena - taką nazwę od dziś będzie nosił stadion Legii. Trzyletnia umowa z amerykańskim koncernem wg niepotwierdzonych informacji opiewa na kwotę 6 mln złotych rocznie.

W oficjalnym oświadczeniu obu podmiotów czytamy, że na stadionie już rozpoczęto umieszczanie banerów reklamowych nowego sponsora. Szczegóły dalszej współpracy będą sukcesywnie przekazywane opinii publicznej.

Media już od kwietnia spekulowały o rozmowach z PepsiCo. Wówczas swoje roszczenia do ewentualnych wpływów ze sponsoringu wystosowało Miasto Stołeczne Warszawa, które - jak tłumaczył dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Wiesław Wilczyński - godząc się na wieloletnie dzierżawienie stadionu klubowi w ogóle nie brało pod uwagę takiej możliwości. Zarząd Legii wyjaśnił tę kwestię z władzami stolicy po swojej myśli i nic już nie stało na drodze do podpisania umowy.

Stadion Legii w całości został oddany do użytku w połowie maja. Już kilka tygodni później otrzymał nominację do prestiżowej nagrody "Stadium Business Awards 2011" w kategorii "New Venue of the year". Przedstawiciele trzeciej drużyny Ekstraklasy wielokrotnie podkreślali, że nowoczesny 31 tys. obiekt niesie ze sobą ogromny potencjał marketingowy i przychody z jego użytkowania (nie tylko z organizacji imprez sportowych - na Łazienkowskiej gościł już m.in. Orange Festival) będą jednym z najważniejszych pozycji w budżecie klubu.

Rynek "naming rights" nad Wisłą dopiero raczkuje. Ze stadionów Ekstraklasy do tej pory jedynie Dialog Arena w Lubinie była "ochrzczona" nazwą sponsora. Na początku do tego grona dołączy PGE Arena w Gdańsku.Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.