Legia już bez szans na mistrzostwo

Warszawska Legia nie zdobędzie już mistrzostwa Polski. W sobotnim meczu 29. kolejki ekstraklasy zremisowała ze Śląskiem 1:1 i już wiadomo, że nie wyprzedzi Wisły Kraków, która wygrała w Gdańsku 4:2. Cień szansy na "majstra" zachował Lech.

Podopieczni Jana Urbana do 69. minuty meczu przy Oporowskiej byli na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Po golu Jakuba Rzeźniczaka w 15 min. prowadzili bowiem ze Śląskiem Wrocław 1:0. W tym samym czasie Lech przegrywał w Warszawie z Polonią, a Wisła sensacyjnie przegrywała w Gdańsku z Lechią 1:2. Potem jednak wszystko zaczęło wracać do sytuacji sprzed 29. kolejki. We Wrocławiu wyrównującą bramkę strzelił Marek Gancarczyk. Przy Konwiktorskiej sypnęło golami i w efekcie pojedynek Lecha z Polonią zakończył się remisem 3:3, a niesamowicie zdeterminowana Wisła strzeliła w 13 minut trzy bramki w Gdańsku i powróciła na pozycję lidera, powiększając jeszcze przewagę nad drugim Lechem do 3 punktów.

Taką samą stratę do lidera ma Legia, ale warszawianie nie mają już szans na wyprzedzenie podopiecznych Macieja Skorży. Wszystko dlatego, że bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi drużynami jest na korzyść wiślaków, którzy przegrali przy Łazienkowskiej 1:2, ale u siebie pokonali Legię 1:0 i w przypadku równej liczby punktów, decydująca będzie bramka strzelona przez Pawła Brożka w pierwszym meczu. W walce o majstra liczą się więc już tylko dwie drużyny - Wisła i Lech. Jednak w zdecydowanie lepszej sytuacji są piłkarze z Reymonta, którym wystarczy remis w ostatnim meczu ze Śląskiem u siebie. Jeśli Brożek i spółka zdobędą w tym spotkaniu przynajmniej jeden punkt, wynik równolegle rozgrywanego meczu Lech - Cracovia nie będzie miał znaczenia i Wisła po raz drugi z rzędu, a siódmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat, będzie najlepszą drużyną w kraju.

Wyniki wszystkich spotkań 29. kolejki (sobota, 23 maja)