Facebook Google+ Twitter

Legia karze, ale daje milion euro za mistrzostwo

Przy Łazienkowskiej stawiają wszystko na jedną kartę. Najważniejsze jest wywalczenie tytułu mistrzowskiego. Zmieniono właśnie system premiowania w klubie. Piłkarze zarobią okrągły milion do podziału, jeśli zdobędą upragnione mistrzostwo.

Prezentacja drużyny piłkarskiej Legia Warszawa. Nz.Maciej Gostomski. / Fot. Leszek Szymański/PAPJeśli piłkarzom uda się ta sztuka, zdobędą największą w historii klubu premię. Większą nawet od tej, którą zapłacono zawodnikom za awans do Ligi Mistrzów 14 lat temu (milion franków szwajcarskich). Do tej pory, w przypadku wywalczenia mistrzostwa, drużyna miała do podziału 2 miliony złotych. Drugie miejsce gwarantowało milion złotych, natomiast trzecie to już tylko 500 tys. złotych. Od teraz premia w wysokości miliona będzie wypłacana w euro.

Tym razem KP Legia zapłaci tylko i wyłącznie za tytuł mistrzowski. Nie będzie dodatkowych premii za drugie czy trzecie miejsce, gwarantujące udział w Lidze Europejskiej (poza indywidualnymi premiami w kontrakcie). Bieżący sezon jest dla działaczy Legii niezwykle ważny, ponieważ już w lipcu przyszłego roku do użytku zostanie oddany nowy stadion. Nowy obiekt będzie mógł pomieścić 27 tysięcy osób, a ludzi z pewnością przyciągnie mistrzowska drużyna i rozgrywane mecze Champions League.

Legia ukarała też we wtorek swoich zawodników, którzy brali udział w imprezie drużyny po meczu z Jagiellonią Białystok. Są to bramkarze Maciej Gostomski i Kostiantyn Machnowskyj oraz Adrian Paluchowski, którzy następnego dnia po spotkaniu rozgrywali mecz w Młodej Ekstraklasie. Dwaj bramkarze zostali przez zarząd klubu ukarani zabraniem odpowiednio tygodniowej i dwutygodniowej pensji. Maciej Gostomski został również ukarany trzymiesięczną dyskwalifikacją w zawieszeniu na pół roku. Jedynie sprawa Adriana Paluchowskiego została odroczona, gdyż zawodnik chciał skonsultować się z pełnomocnikiem.

Źródło: legialive.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.