24673 miejsce

Legia miażdży w sparingu 10:1. Klasyczny hat-trick Wolskiego

16 listopada br. Legia Warszawa rozgromiła w sparingu Żyrardowiankę Żyrardów 10:1. Klasycznym hat-trickem popisał się Rafał Wolski. W barwach Legii wystąpił testowany niemiecki piłkarz - Edgar Bernhardt.

Radość Wolskiego po bramce w spotkaniu z Widzewem Łódź / Fot. Bartłomiej Zborowski/PAP"Nie chcę oceniać Edgara Bernhardta. Jest za wcześnie na taką ocenę. Najpierw muszę porozmawiać z nim samym o jego występie. Jest to interesujący zawodnik, o wysokich umiejętnościach technicznych. Zobaczymy co będzie z nim dalej. Na razie za wcześnie na podejmowanie decyzji" - mówił po sparingu Maciej Skorża.

Wielkie strzelanie na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej rozpoczął w 4. minucie Michał Kucharczyk. Napastnik "Wojskowych" dorzucił później jeszcze jedno trafienie. Do przerwy legioniści prowadzili już 5:0, a swoim przeciwnikom pozwolili tylko na honorową bramkę w drugiej odsłonie spotkania.

Druga połowa trwała tylko pół godziny, a mimo to piłkarze warszawskiej Legii zdołali wbić przeciwnikowi kolejne pięć bramek. Klasyczym hat-trickem popisał się Rafał Wolski. Zdobył go w niespełna 15 minut.

Było to pierwsze spotkanie podopiecznych Macieja Skorży po dziewięciu dniach przerwy na mecze reprezentacji. Legioniści bardzo udanie wrócili więc do rytmu meczowego. Już w sobotę (19 listopada) Legia podejmować będzie Lechię Gdańsk w ramach 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, początek spotkania o godz. 18.00.

Legia - Żyrardowianka 10:1 (5:0)

Bramki: dla Legii - Rafał Wolski (46', 52', 59'), Michał Kucharczyk (4', 28'), Moshe Ohayon (18', 24'), Jakub Kosecki (22'), Michał Żyro (63'), Artur Jędrzejczyk (72'); dla Żyrardowianki - Piotr Siwirski (62')

Legia Warszawa: I połowa: Marijan Antolović - Jakub Rzeźniczak, Dickson Choto, Daniel Łukasik, Srda Kneżević - Jakub Kosecki, Moshe Ohayon, Janusz Gol, Dominik Furman, Edgar Bernhardt - Michał Kucharczyk. II połowa: Marijan Antolović - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović, Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Rafał Wolski, Michał Żyro - Danijel Ljuboja

Żyrardowianka Żyrardów: Paweł Małecki (55' Robert Stawiarski) - Michał Błaszczyk (45' Marcin Sosiński), Tomasz Grzywna, Daniel Pruszkowski (46' Kamil Sowa), Jan Boniowski - Tomasz Młynarski (46' Marcin Jakóbiak), Filip Kamiński, Piotr Wójcik, Paweł Jakóbiak (54' Piotr Siwirski), Damian Majek (46' Bartłomiej Koziarski) - Marcin Dębowski (46' Mateusz Goliczewski)

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.