Legia pokonała Spartaka i awansowała do fazy grupowej LE!

Początek rewanżowego meczu kwalifikacji do Ligi Europejskiej ułożył się dla Legii fatalnie. Po 27 minutach przegrywała już 0:2, lecz zdołała się podnieść. Do przerwy było już 2:2, a w ostatnich minutach legioniści zadali decydujący cios!

/ Fot. EPA/SERGEI ILNITSKYFatalny początek w wykonaniu Legii
W pierwszych minutach spotkania przyjezdni mieli pewne problemy z poruszaniem się i rozgrywaniem akcji na sztucznej nawierzchni stadionu na Łużnikach. Spartak kilka razy zagroził bramce warszawian. Już w 10 minucie mógł cieszyć się z prowadzenia, po tym, jak niezbyt groźne zagranie z lewej strony Artjoma Dziuby nie zostało „przecięte” przez Inakiego Astiza i Kirił Kombarow pokonał, trochę szczęśliwie, Duszana Kuciaka, zastępującego w bramce Legii Wojciecha Skabę.

Dwie świetne okazje gości
Następne fragmenty wyglądały dość podobnie – moskwianie oddali inicjatywę rywalom, nastawiając się na grę z kontry. Dlatego też starania ofensywne podopiecznych Macieja Skorży kończyły się daleko przed polem karnym gospodarzy. Niemniej jednak, w 23 minucie zdobywcy Pucharu Polski doszli do klarownych sytuacji strzeleckich. Najpierw uderzenie Jakuba Wawrzyniaka odbiło się od nogi jednego z obrońców i po rykoszecie trafiło w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Andrija Dykana, a zaledwie kilkadziesiąt sekund później, po rzucie rożnym, golkiper Spartaka z trudem wybił próbę Artura Jędrzejczyka.

Szybkie zwroty akcji
W 26 minucie gracze Walerego Karpina przeprowadzili szybką kontrę. Wbiegającego w „szesnastkę” Dmitrija Kombarowa można było zatrzymać tylko faulem. Sam poszkodowany bardzo pewnie wykonał rzut karny i gospodarze wygrywali już 2:0. Tak jak i przed tygodniem w stolicy Polski, radość ze strzelonej bramki, tym razem Spartaka, nie trwała długo. Minutę później stadion na Łużnikach uciszył Michał Kucharczyk, który z najbliższej odległości pokonał Dykana, po wstrzeleniu futbolówki w pole karne przez Ivicę Vrdoljaka.