Legia pokonała Wisłę i goni lidera

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-06 22:10

Wisła Kraków przegrała 0:1 z Legią Warszawa mecz 13. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Zwycięstwo stołecznego klubu oznacza, że klub ze stolicy zniwelował stratę do lidera do czterech punktów.

Miroslav Radović - dzięki niemu Legia traci do Wisły już tylko 4 punkty / Fot. Grzegorz Jakubowski/POLSKAAutorem jedynego gola został Miroslav Radović, który zdobył bramkę w 35. minucie, tuż po wejściu na boisko - zmienił Sebastiana Szałachowskiego.

Mecz na szczycie nie był porywającym widowiskiem, choć piłkarze obu drużyn stworzyli kilka dobrych sytuacji do strzelenia goli. Jedyną okazję wykorzystała Legia i to ona wywiozła z Sosnowca trzy punkty.

Losy meczu mogły potoczyć sie inaczej, gdyby w 9. minucie piłka po strzale Pawła Brożka nie trafiła tylko w słupek. Wisły nie było stać na więcej - gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.
Po przerwie "Biała Gwiazda" nadal nie mogła znaleźć sposobu na przedostanie się w pole karne Legii. Kilka razy pokazał się za to Takesure Chinyama, który przy odrobinie szczęścia i precyzji mógł podwyższyć. W ostatnich minutach Wisła nadal biła głową w mur, a Legia na przemian kontrowała i utrzymywała się przy piłce. Wynik z pierwszej połowy nie uległ już zmianie i Wisła przegrała drugi mecz w sezonie.

Po zwycięstwie w Sosnowcu, Legia (27 pkt.) ma już tylko cztery punkty straty do Wisły (31 pkt.). Zespół Jana Urbana na razie awansował na drugie miejsce w tabeli, czekając na potknięcie Ruchu Chorzów (25 pkt.), który w niedzielę zagra z Jagiellonią Białystok.