Facebook Google+ Twitter

Legia przyhamowana, ale wciąż groźna

Układ sił w Warszawie pozostał bez zmian - Polonia nie przegrała czwartego kolejnego meczu z Legią. Z podziału punktów w derbach Warszawy bardziej mogą cieszyć się piłkarze z Konwiktorskiej, bo gospodarze nie potrafili udokumentować swojej przewagi.

Nadal dość efektowna, ale nadal nieskuteczna. Gra Legii naprawdę może się podobać, ale zatraciła gdzieś instynkt killera z pierwszych spotkań ligowych i pucharowych.

Wczoraj zabrakło przysłowiowej kropki nad "i", którą potrafiła postawić np. w meczu z Podbeskidziem. I to mimo przeżywającego każdy mecz jakby był finałem mistrzostw świata Danijela Ljuboji, dobrej dyspozycji nieprzekonywującego wcześniej Miroslava Radovicia i prawdziwego bogactwa na skrzydłach. Jeśli Jakub Kosecki ustabilizuje formę, długo w Warszawie nie pogra. Jorge Salinas, który wczoraj po raz pierwszy wyszedł w podstawowym składzie, swobodnie operuje piłką, ma zmysł do kombinacji, świetną orientację. Żeby tylko nie poszedł w ślady Ivicy Ilieva z Wisły Kraków - Serba również przyjemnie się ogląda, potrafi zrobić z piłką triki, o jakie większość ligowców trudno posądzać, ale w statystykach praktycznie nie istnieje.

Trener Jan Urban idzie drogą, której wielu jego kolegów po fachu stara się uniknąć. Oswaja drużynę z rolą faworyta, przyznaje wprost, że jego zespół niezależnie od rywala jest zobowiązany do zdobyczy trzypunktowych, nie opowiada bajek, że każdy mecz jest trudny, że rywal wyjątkowo zmobilizował się na snobów z Warszawy. Żadne wytłumaczenia nie są dla niego wystarczające, choć ma zespół oparty głównie na młodzieży z Akademii Piłkarskiej i zawodnikach, którzy byli do pozyskania za darmo. Odwołanie się do psychologii nie jest przypadkowe, bo zwycięstwa w tzw. meczach o sześć punktów, takie jak to derbowe, rodzą się w głowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.