Legia rozgromiła Śląsk 4:0

Na warszawskim stadionie przy ul. Łazienkowskiej, Legia Warszawa przełamała złą passę i pokonała Śląsk Wrocław 4:0 w drugim z meczu 14. kolejki Ekstraklasy.

Herb Legii Warszawa / Fot. Materiały prasoweW pierwszej połowie "Legioniści" oddali 3 strzały i wszystkie celne. Pierwszego gola w 10. minucie zdobył Maciej Iwański. Kolejną bramkę dla warszawiaków w 32. minucie, po podaniu Iwańskiego zdobył pochodzący z Zimbawe Takesure Chinyama. Osiem minut później po wybicu z rzutu rożnego Pancze Kumbev głową skierował piłkę do bramki wrocławskiego Śląska, ustanawiając wynik 3:0, który utrzymał się do przerwy.

W 61. minucie Ryszard Tarasiewicz zdecydował się na pierwszą zmianę w zespole Śląska, Krzysztof Ulatowski zastąpił Antoniego Łukasiewicza. W 63. minucie Aleksander Vuković po faulu na Dariuszu Dudce otrzymał pierwszą w spotkaniu żółtą kartkę. W 67. minucie nastąpiła kolejna zmiana w zepsole "Wojskowych", Sebastiana Milę zastąpił na murawie Serb: Vuk Sotirović. 21 minut przed końcem regulaminowego czasu gry po strzale Wawrzyniaka piłka po raz 4. wylądowała w bramce Banaszyńskiego. W 71. minucie Jan Urban zdecydował się na pierwszą zmianę za Chinyama wszedł Roger Guerreiro, 7 minut później Radović zastąpił na boisku Rockiego, a w 85. minucie Mikel Arruabarrena zmienił Bartłomieja Grzelaka, tym samym Jan Urban wyczerpał limit zmian.

Ostatecznie Legia Warszawa wygrała ze Śląskiem Wrocław 4:0. Dla Śląska była to najwyższa porażka w tym sezonie.

Bramkarz: Banaszyński
Obrona: Wołczek, Celeban, Wójcik, Pawelec - Ostrowski, Łukasiewicz (do 61'), Ulatowski (od 61'), Dudek, Mila (do 67'), Sotirović (od 67'), J. Gancarczyk
Napastnik: Szewczuk

Legia zdobyła 3 punkty, które dały jej drugie miejsce w tabeli piłkarskiej Ekstraklasy. Beniaminek z Wrocławia po 13. kolejce zajmujmie 6. miejsce z dorobkiem 21 punktów.

Przypomnijmy, że pierwszy z dzisiejszych meczy Ekstraklasy Arka Gdynia wygrała z GKS-em Bełchatów 2:0.