Legia - Ruch 3:0! Finał PP. Puchar zostaje w stolicy

Legia Warszawa pokonała Ruch Chorzów 3:0 (2:0) w finale Pucharu Polski rozegnanym w Kielcach. Stołeczna drużyna tym samym obroniła trofeum wywalczone przed rokiem i tym samym zapewniła sobie start w eliminacjach Ligi Europejskiej. Bramki dla warszawiaków zdobyli Danijel Ljuboja, Miroslav Radovic oraz Michał Żyro.

/ Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Mecz dla obu zespołów miał ogromne znacznie. Bowiem zarówno Legia, jak i Ruch, mimo że zajmują dwie czołowe pozycje w tabeli nie zapewniły sobie jeszcze gry w pucharach w przyszłym roku. Wygrana w finale zaś dawała gwarancje gry przynajmniej w eliminacjach Ligi Europejskiej. Chorzowianie przystąpili do spotkania osłabieni brakiem najlepszego strzelca - Arkadiusza Piecha. W barwach Legii do końca nie był pewny udział Michała Żyro i Michała Żewłakowa, Danijela Ljuboi, jednak wszyscy ostatecznie wybiegli na boisko.

Już pierwsza groźna akcja legionistów przyniosła im prowadzenie. W 8. minucie Żyro dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, Radović na wślizgu zgrał piłkę do Ljuboji, a ten z bliskiej odległości pokonał Peskovicia. W tej sytuacji bardzo pomógł rywalom obrońca Ruchu Grodzicki, który został przy linii końcowej, dzięki czemu napastnik warszawian nie został złapany na spalonym. Po kwadransie mogło być już 2:0 dla "Wojskowych". W 14. minucie Radović minął już wybiegającego z bramki bramkarza Ruchu, ale nie zdołał skierować piłki do siatki.

Do końca pierwszej połowy Legia była zdecydowanie lepszą drużyną od Ruchu i raz po raz atakowała bramkę podopiecznych Waldemara Fornalika. Najpierw sytuację sam na sam z Peskoviciem zmarnował Żyro. Chwilę później piłkę do siatki skierował Ljuboja, ale był na spalonym.

Kolejna stuprocentowa akcja zawodników Macieja Skorży przyniosła im upragnionego drugiego gola. W 41. minucie piłkę z lewej strony dośrodkował Żyro, a Radović pokonał bramkarza strzałem w krótki róg. Jeszcze w doliczonym czasie gry na 3:0 mógł podwyższyć Kucharczyk, jednak w znakomitej sytuacji, próbując przelobować golkipera Ruchu, skierował jednak piłkę ponad bramkę.