Legia się kompromituje

Legia definitywnie pogrzebała swoje szanse na awans. Na wyjeźdźcie przegrała 2:0, dla Urbana to kolejny gwóźdź do trumny.

Zapowiedź początkowa nie jest wstępem do krytyki wielkiej z mojej strony. Od początku mówiłem, że Legia na razie w Europie jest totalnym zerem i najgorszym zespołem w fazie grupowej. Im mniej oczekujesz, tym mniej później jesteś rozczarowany: proste!

Pierwsza połowa:
Koszmar i dramat. Kolejny mecz w którym Legioniści wychodzą z potężną kupą. Ośmiu defensywnych zawodników w podstawowej jedenastce. Kiedy to widzę, to przypominają mi się ostatnie mecze Skorży w roli trenera Legii. Jak mamy prowadzić grę i stwarzać okazje ofensywne skoro są sami defensywni zawodnicy? Okey rozumiem, że jedziemy na trudny teren. Fanatyczni kibice itp, ale do jasnej cholery, Legia gra o honor!!!
Po stracie pierwszej bramki(to było do przewidzenia), piłkarze Jana Urbana zaczęli grać w piłkę. Oczywiście żeby nie było, to gospodarze oddali inicjatywę i to gospodarze zaczęli grać na minimalizm. Później było coraz więcej miejsca w środku pola. Legia wchodziła w pole karne dwa razy w przeciągu pierwszej połowy, a mówienie, że nieodgwizdanie rzutu karnego było przyczyną przegrania meczu jest totalnym absurdem. Trabzonspor grał to co chciał. Zapraszam gości na własną połowę by później móc grać z kontrataku.

Druga połowa:
Legioniści zagrali o wiele lepiej, ale to tyle z pozytywnych rzeczy mógłbym wymienić. Dalej była niepewność i strach. Okey było więcej sytuacji podbramkowych i o wiele lepiej Legia rozgrywała piłką, ale czy ktoś o tym będzie pamiętał? Najważniejsze są gole, to nie jest Ekstraklasa gdzie masz sześć dogodnych sytuacji. W Lidze Europy jest jedna, druga lub trzecia sytuacja i przynajmniej JEDNĄ musisz wykorzystać, inaczej będzie w czterej literach.
Dobrze, że Legia nie gra w Lidze Mistrzów, mniej musimy cierpieć...