Facebook Google+ Twitter

Legia szykuje się do rundy wiosennej

Od niedzieli piłkarze Legii przebywają na zgrupowaniu w cypryjskim Ayia Napy. Pierwszy etap przygotowań zostanie poświęcony przede wszystkim pracy nad motoryką.

 / Fot. Marcin from Warszawa, Polska/cc-by-sa-2.0.Zespół z Łazienkowskiej czeka scenariusz, jak z filmów Hitchcocka - najpierw trzęsienie ziemi - pojedynek z Wisłą o Superpuchar i dwumecz ze Sportingiem Lizbona w 1/16 Ligi Europy, potem napięcie rośnie, czyli ekstraklasowy pościg za Śląskiem i ucieczka przed Polonią, Wisłą i Lechem.

Transfery. Coś za coś

Zarząd klubu, chlubiący się zbilansowaniem budżetu, jasno dał do zrozumienia, że wzmocnienia możliwe są tylko w przypadku odejścia któregoś z zawodników ocierających się o pierwszą "11". Odejścia - należy dodać - za satysfakcjonującą sumę, bo dotychczasowi emigranci niewiele wzbogacili klubową kasę. Już w grudniu przesądzony był transfer niezadowolonego z roli rezerwowego Manu do Chin (w mediach padały kwoty rzędu 200 tys. euro). Nie przedłużono wygasającego kontraktu z Moshe Ohayonem, którego nowym pracodawcą będzie szwajcarski FC Luzern. Chętnie pożegnano by również bezużytecznego Srdję Kneżevicia, który przez półtora roku w Warszawie nie zaliczył nawet 10 meczów.

Do drużyny dołączył 18-letni Albert Bruce. Młodzieżowy reprezentant Ghany został wypożyczony na rok z opcją podpisania kontraktu do 2016 r. Przy Łazienkowskiej zaznaczają, że to perspektywiczny zawodnik, ale na razie nie należy od niego zbyt wiele oczekiwać. Bruce jest piątym defensywnym pomocnikiem w Legii, która być może szuka polisy ubezpieczeniowej na tę pozycję w przypadku ewentualnego transferu Ariela Borysiuka po zakończeniu sezonu, choć ten w ostatnim wywiadzie dla legia.com zdeklarował chęć pozostania w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.