Legia - Trabzonspor 0:2. Polacy najgorszą drużyną Ligi Europy

Legia Warszawa przegrała na własnym boisku z Trabzonsporem 0:2. Ta porażka miała wyjątkowo gorzki smak, bo oznacza ona definitywne pogrzebanie szans na wyjście z grupy Ligi Europy.

/ Fot. Piotr Galas/W24W pierwszej połowie Legia grała przeciętnie. Owszem, udało się stworzyć kilka akcji, a raz nawet piłka wpadła do siatki po strzale Kucharczyka, który znajdował się na pozycji spalonej, lecz tak naprawdę ekipa Jana Urbana nie przypominała zespołu. Gołym okiem można było zauważyć, że piłkarze nie potrafią się wzajemnie asekurować, nie szukają pozycji, by pokazać się partnerowi, nie wspierają kiedy potrzebna jest pomoc drugiego zawodnika. Zupełnie jakby każdy chciał grać dla siebie, może pokazać się zagranicznym skautom, albo po prosu nie przemęczać się w spotkaniu, które tak naprawdę jest już grą o nic.

Początek drugiej połowy przyniósł akcję, która musiała zakończyć się bramką. Po mocnym dośrodkowaniu Furmana Dossa Junior miał tylko dostawić nogę. Dostawił, ale nie trafił w piłkę. Brak koncentracji?

Legia nawet nie udawała, że walczy jeszcze o awans, nawet nie sprawiała wrażenia, że walczy o honor. Piłkarze poruszali się jak żółwie po wypaleniu zbyt dużej ilości trawki. Taka postawa mogła skutkować tylko jednym - utratą gola i to wydarzyło się w 70. minucie. A co najgorsze, wydarzyło się przy biernej postawie obrońców, którzy pozwolili rywalom niemal wejść z piłką do bramki. Katem warszawian okazał się... Dossa Junior, który jako jedyny nie pozostał bierny na swobodne harce tureckich piłkarzy, jednak zamiast zapobiec nieszczęściu, wpakował piłkę do własnej bramki.

Kilka minut później Olcan Adin wykorzystał błąd warszawskiej defensywy i było już 2:0.

Już przed tym spotkaniem było jasne, że Legia ma szanse na awans tylko na papierze. Spodziewaliśmy się jednak, że pokaże na swoim terenie coś, co pozwoli mieć marzenia, że zagra z ogniem w oczach. Nie zagrała. W oczach nie było nawet małej iskierki.

Futbolplanet: Legia - Trabzonspor 0:2