Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25656 miejsce

Legia ukarana za rasizm! Mecz z Steauą bez "Żylety"?

Znamy uzasadnienie UEFA w sprawie zamknięcia "Żylety" na mecz IV eliminacji Ligi Mistrzów ze Steauą Bukareszt. W uzasadnieniu federacji czytamy, że stołeczny klub został ukarany za rasizm.

 / Fot. SofikLegia została ukarana za mecz z The New Saints FC

Legia została ukarana za mecz drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z walijskim The New Saints FC. Podczas meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów z mistrzem Rumunii Steauą Bukareszt zamknięta zostanie trybuna najbardziej zagorzałych kibiców stołecznego klubu, tzw. Żyleta. Ponadto Legia zobowiązana jest zapłacić 30 tys. euro kary.

Z uzasadnienia piłkarskiej federacji dowiadujemy się, że stołeczny klub został ukarany na podstawie art. 14 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA, który dotyczy rasizmu i dyskryminacji.

"Walka z rasizmem jest priorytetem UEFA. Prowadzona jest polityka zerowej tolerancji wobec rasizmu i dyskryminacji na boisku i na trybunach. Wszystkie formy zachowań rasistowskich są uważane za poważne wykroczenia przeciwko przepisom dyscyplinarnym i będą surowo karane" - czytamy w oświadczeniu federacji.

Leśnodorski zamierza odwołać się od decyzji

Spotkanie IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów Legia - Steaua odbędzie się we wtorek 27 sierpnia o godz. 20.40. Kasy klubu sprzedają już bilety na to spotkanie i na razie nie zamierzają przerywać procedury. Bolesław Leśnodorski, prezes klubu z siedzibą przy Łazienkowskiej oznajmił, że zamierza złożyć odwołanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.