Legia Warszawa 2:2 Jagiellonia Białystok

Dziś o godzinie 17. został rozegrany mecz sparingowy pomiędzy liderem Orange Ekstraklasy Legią Warszawa i dziewiątą w ligowej tabeli Jagiellonią Białystok.

I połowa

Stołeczna drużyna do potyczki z popularną "Jagą" przystąpiła w mocno rezerwowym składzie. Trener Legii Jan Urban dał szanse gry młodym piłkarzom, którzy nie mieli jeszcze szansy gry w pierwszym zespole. Na boisku wiało nudą, aż do 8. minuty gdy zawodnik gości oznaczony numerem (24) Marcin Truszkowski bezpardonowo zaatakował od tyłu Marcina Smolińskiego. Po tym zagraniu Truszkowski został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

Dalsze minuty to gra fauli i niecelnych strzałów w wykonaniu obydwu jedenastek. W 25. minucie po świetnym podaniu w tempo Bartłomieja Grzelaka, w sytuacji sam na sam znajduje się Maciej Korzym. Młody napastnik wojskowych strzela tuż obok słupka i mamy 1:0. W 35. minucie spotkania Radosław Mikołajaczak w polu karnym nieudolnie próbuje wymóc na arbitrze rzut karny, za co zostaje ukarany żółtym kartonikiem. W 40. minucie meczu zawodnik żółto-krwistych Dariusz Jarecki strzałem głową, nieskutecznie próbował zaskoczyć debiutującego dziś golkipera Legii, Wojciecha Skabe.

Pierwsza połowa bezsprzecznie należała do miejscowych, świadczy o tym strzelona bramka i wiele doskonałych okazji do podwyższenia wyniku.

II połowa

Tuż po przerwie trener Legii dokonał trzech zmian w składzie. Na boisku pojawili się - Adrian Paluchowski, Maciej Tomczyk oraz Piotr Ściebura. Białostotczanie kontynuują swoją brutalną grę z pierwszej połowy, przekonuje się o tym na własnej skórze Tomczyk. W 55. minucie plac gry opuszcza zawodnik Jagiellonii - Remigiusz Sobociński, a w jego miejsce pojawia się Mateusz Cieluch. 57. minuta to kolejny popis strzelecki napastnika gospodarzy, Maciej Korzym w rajdzie przez pół boiska po raz kolejny dopada sam na sam bramkarza "Jagi" - Banaszyńskiego i prostym zwodem pokonuje zmylonego golkipera podwyższając wynik na 2:0.

Nieco później legioniści wyraźnie cofnęli się na własną połowę,a Jagiellonia zaczyna atakować, ale widać że w grze podopiecznych Artura Płatka czegoś brakuje. W 72. minucie zawodów zawodnik z numerem (25) Karol Janik strzela kontaktowego gola dla Jagiellonii i mamy rezultat 2:1. Minutę później ten sam zawodnik strzela kolejną bramkę dla gości. W zamieszaniu podbramkowym jako jedyny zachował zimną krew i "Jaga" mogła cieszyć się z wyrównania. Legia nadal napiera na bramkę Banaszyńskiego, lecz rośli obrońcy z Białegostoku umiejętnie uniemożliwiają rozwinąć skrzydła młodym graczom stołecznej drużyny. Mecz kończy kolejny brzydki faul w wykonaniu obrońcy gości i niewykorzystane dośrodkowanie legionistów.

Powiedzieli po meczu

- Chłopaki z drużyny z Młodej Ekstraklasy nie mają doświadczenia ligowego. Graliśmy przecież z drużyną z pierwszej ligi i nie ma się dziwić, że zagrali tak, a nie inaczej. Sam niedawno grałem w juniorach i wiem, że wejście do seniorskiej piłki nie jest łatwe. Dziś była publiczność, więc mogli czuć się nieco stremowani. Nie może to dziwić i wszyscy musimy im pomóc w szybkim przezwyciężeniu tremy - powiedział strzelec dwóch goli dla Legii, Maciej Korzym.

- Nie chciał bym nikogo wyróżniać.Widać było w niektórych momentach zbytnią nerwowość. Mimo wszystko być może pokusiłbym o wyróżnienie Macieja Świdzikowskiego, który na stoperze zagrał bardzo spokojnie i rozważnie. Na pewno jest to ciekawy gracz. W dzisiejszym meczu Korzym zagrał dobrze. Nie miał okazji, a jednak zdołał zdobyć dwie bramki. Najważniejsze było zobaczyć chłopaków z drugiej drużyny, przejrzeć co mamy - powiedział trener Legii Jan Urban w strefie wywiadów. W bramce Legii zadebiutował dziś sprowadzony przed sezonem z Odry Wodzisław bramkarz, Wojciech Skaba - Brakowało mu troszeczkę porozumienia z obrońcami. Gdy on wychodził, to obrońca wybijał piłkę - powiedział o młodym golkiperze Urban. Jagiellonia była wartościowym sparingpartnerem - podsumował trener Legii.