Facebook Google+ Twitter

Legia Warszawa czyli największa w Polsce kuźnia talentów

Legia Warszawa wyrasta nam na "polską Barcelonę" i nie chodzi tutaj o styl gry, ale o pracę z młodzieżą.

Wśród największych wydarzeń piłkarskich w tym roku, niewątpliwie należy wskazać dobrą grę młodych piłkarzy Legii: Michała Żyry oraz Rafał Wolskiego. Obaj udowodnili, że są już zawodnikami, którzy mogą stanowić o sile Legii oraz naszej ligi. Ich świetne występy w meczach Ligi Europejskiej nie przeszły bez echa, kluby z silniejszych lig coraz mocniej interesują się "perełkami" Legii.

Okazuje się, że to nie koniec napływu talentów w warszawskim klubie. Jak podaje onet.pl, do pierwszej drużyny został dołączony "polski Messi" czyli Aleksander Jagiełło. Już wcześniej bardzo pozytywnie wypowiadał się o nim Czesław Michniewicz, teraz nie może się go nachwalić trener młodzieżowy Legii, Dariusz Banasik: "Czegoś takiego w Polsce się nie ogląda. To ewenement, nie widzę żadnych minusów w jego grze" - opowiada.

Z momentem przejęcia Legii przez ITI, stołeczny klub zmienił całkowicie sposób pracy z młodzieżą. Wydaje się, że promowanie młodych, zdolnych, polskich piłkarzy, sprawia ogromna frajdę Mariuszowi Walterowi, głównemu sponsorowi Legii. Ponoć, kiedy Skorży szło nie najlepiej w klubie, Walter powiedział mu: "Może Pan przegrywać, byle Pan stawiał na młodych chłopców".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.