Facebook Google+ Twitter

Legia Warszawa otrzyma od UEFA 212 tys. funtów za finansowe fair play

24 mln funtów do podziału otrzymają od UEFA kluby, które zakwalifikowały się w tym sezonie do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Warszawskiemu klubowi przypadnie 212 tys. funtów.

 / Fot. By Marcin from Warszawa, Polska (Legia Warszawa - Pogoń Szczecin) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonJak podaje sport.pl za The Telegraph, 24 mln funtów to kwota, którą do kasy europejskiej federacji wpłaciły drużyny, które złamały zasadę finansowego fair play. Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) zadecydowało, że 80 proc. sumy trafi do klubów, które dostały się do Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a 20 proc. do drużyn, które zagrały w kwalifikacjach do pucharów. Legia Warszawa, która zagra w fazie grupowej Ligi Europy otrzyma 212 tys. funtów.

Zasada finansowego fair play funkcjonuje od 2011 roku. W ramach tej zasady kluby nie mogą generować większych wydatków niż przychody, nie mogą mieć opóźnień w płatnościach podczas sezonu - wobec innych klubów, pracowników, a także muszą zapewnić, że ich kluby sprostają przyszłym zobowiązaniom. W tym sezonie zasadę złamały Manchester City oraz PSG. W konsekwencji, musiały zapłacić karę finansową, a także znacznie ograniczyć wydatki na rynku transferowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.