Facebook Google+ Twitter

Legia Warszawa rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

Zawodnicy warszawskiej Legii po krótkich urlopach wznowili w poniedziałek treningi. 25 czerwca wyjeżdżają na pierwsze zgrupowanie, a 7 lipca rozegrają pierwszy mecz w Pucharze Intertoto.

Zgodnie z dotychczasowymi zwyczajami piłkarze rozpoczęli przygotowania od badań wydolnościowych. Nad wszystkim czuwał trener od przygotowania fizjologicznego Ryszard Szul. Przypomnę, że Legię w przyszłym sezonie poprowadzi nowy sztab trenerski Jan Urban z asystentem Kibu Vicuną z Hiszpanii.

Legia nie ma zbyt dużo czasu na przygotowania, gdyż już 7 lipca rozegra pierwszy mecz w rozgrywkach Pucharu Intertoto. Rywalem stołecznego klubu będzie Vëtra Wilno lub Llanelli AFC.
Już w najbliższy poniedziałek legioniści wyjeżdżają na dziesięciodniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Rozegrają tam trzy spotkania towarzyskie. Sparingowymi partnerami będą: Groclin (27.06), Zagłębie Sosnowiec (30.06) i Lechia Gdańsk (03.07).

Cały czas nie są rozstrzygnięte wszystkie sprawy kadrowe. Wiadomo, że barwach "Wojskowych" nie zagrają już Łukasz Fabiański, Łukasz Surma i Piotr Włodarczyk. W dalszym ciągu nie jest znany los Brazylijczyków, lecz wiadomo, że nie wszyscy zostaną w Warszawie. Jak na razie tylko Hugo Alcantara otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Do klubu zostali sprowadzeni: Wojciech Skaba (Odra Wodzisław), Martins Ekwueme (Polonia Warszawa), Paweł Grosicki (Pogoń Szczecin) i Błażej Augustyn. Bliski przejścia na Łazienkowską jest obrońca Widzewa Łodź, Jakub Wawrzyniak. W kręgu zainteresowań trzeciej drużyny Orange Ekstraklasy pozostaje kapitan rezerw Ossasuny Pampeluna, Inaki Astiz Ventura. Sztab szkoleniowy Legii chce również pozyskać napastnika, ale żadnych konkretnych rozwiązań obecnie nie ma.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.