Legia Warszawa zwyciężyła. Hat-Trick Saganowskiego!

W rewanżowym spotkaniu II Rundy Eliminacji Ligi Europejskiej, miejscowa Legia pokonała Metalurgs Lipawa 5:1 . Tym samym dołączyła do Ruchu i Lecha w III rundzie Eliminacji Ligi Europejskiej. Wspaniały mecz "Wojskowych" i Saganowskiego

Marek Saganowski / Fot. Sławek/CC 2.0Od pierwszej minuty spotkania stołeczna Legia wyraźnie przeważała na boisku tworząc sobie kilka bardzo dobrych sytuacji. Właśnie jedną z nich wykorzystał już w 4 minucie meczu Marek Saganowski, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Miloslava Radovica. Po zdobyciu bramki "Wojskowi nadal dominowali na boisku i stwarzali wiele groźnych sytuacji, ale niestety brakowało skuteczności. Niepodważalnie była to wspaniała połowa dla Marka Saganowskiego który powrócił po siedmiu latach. W 38 minucie meczu, gdy z dystansu uderzał Jakub Wawrzyniak, popularny Sagan zmienił tor lotu piłki i bramkarz gości był bez szans. Warto dodać, iż świetnie na boisku radził sobie młody Łukasik, który praktycznie wszystko czyścił w środku pola oraz zagrywał wiele dobrych piłek. Niestety Metalurgs wyrównał w doliczonym czasie gry praktycznie z niczego i po błędach obrońców Legi.

Druga połowa to jeszcze większe przeważanie Legii i ogromna ilość sytuacji pod bramką gości. Tą ogromna przewagę gospodarze bardzo szybko wykorzystali bo już w 56 minucie meczu po dobrej akcji Koseckiego na lewym skrzydle i kapitalnemu wyłożeniu piłki na pole karne bramkę zdobył Janusz Gol. Gdy jeszcze gości na dobre nie pogodzili się ze strata bramki kolejną dołożył im Michał Żyro po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego, a żeby było ciekawiej na boisku pojawił się dopiero 30 sekund wcześniej zmieniając Kucharczyka. W dalszej części meczu
Metalurgs kompletnie nie istniał, a Legi grała jeszcze lepiej i stwarzała jeszcze większe zagrożenie. Ku uciesze wszystkich na stadionie i zapewne ku własnej satysfakcji na pięć do jednego w 78 minucie podwyższył Marek Saganowski kompletując Hat-Tricka. Po tej bramce "Wojskowi" spokojnie kontrolowali dalszy przebieg spotkania i zasłużenie wygrali.

Legia Warszawa 5:1 Metalurgs Lipawa

Bramki- Saganowski 4', 38' 78', Gol 56', Żyro 61'
- Kamess 45+1

Kartki- Hmizs 30', Solonicins 53' (czerwona), Flaksis, Tamosauskas 64' - Jedrzęjczyk 72', Kosecki 90+2

Składy:

Legia Warszawa- Kuciak, Jędrzejczyk, Astiz, Żewłakow( Suler 78'), Wawrzyniak, Łukasik (Furman 63'), Kucharczyk (Żyro 60), Gol, Radović, Kosecki, Saganowski

Metalurgs Lipawa- Dorosevs, Kamess, Baguzis, Mezs, Tamosauskas, Leliuga (Flaksis, 81'), Savalnieks, Hmizs, Mihadjuks, Afanasjevs, Solonicins