Facebook Google+ Twitter

Legia - Widzew: mecz do jednej bramki?

- Przed tym meczem możemy się obawiać tylko siebie samych - mówi trener Jan Urban, świadomy przepaści w potencjałach obu zespołów. Legia nie schodzi z pozycji lidera od sześciu kolejek, goście po nadzwyczaj udanym początku sezonu w ostatnich siedmiu spotkaniach zdobył zaledwie pięć punktów.

 / Fot. PAP/Jakub KaczmarczykKlasyk? Jaki klasyk? Widzew w XXI w. na podium się nie załapał, ba, dwukrotnie zdążył zlecieć z ligi. Z czasów jego dawnej świetności została tylko nazwa i straszący socjalistyczną estetyką stadion. Właściciel klubu, Sylwester Cacek, który wśród swoich aktywów ma m.in. sieć restauracji Sphinx, nie wypracował strategii racjonalnego dotowania, z nielicznych przecieków do mediów wyłania się obraz człowieka żałującego drenującej kieszeń inwestycji. Mozolnie toczą się rozmowy z miastem w sprawie budowy nowego obiektu, kolejny przetarg na jego wykonanie ma ruszyć na początku grudnia.

Legia, też niewolna od kłopotów finansowych, na tle łodzian wygląda wręcz na oligarchę, w dodatku natchnioniego zwycięskim szlagierem z Lechem, który przyniósł sztabowi szkoleniowemu kilka wskazówek:

1. brak Inakiego Astiza i Ivicy Vrdoljaka wcale nie musi być osłabieniem, bo następcy wcale nie okazują się gorsi
2. komplet punktów bez bramek Danijela Ljuboji to nie fikcja

Artur Jędrzejczyk - czy na środku defensywy, czy na jej prawej stronie - okazuje się równie wartościowym obrońcą, świetnie czującym się w walce w powietrzu. Nic dziwnego, że jego nazwisko jest najczęściej wymieniane w kontekście transferu ratującego klubowy budżet.

Przy zestawieniu drugiej linii Jan Urban nie przywiązuje się sztywno do nazwisk i dlatego mimo świetnego występu w Poznaniu Dominik Furman nie jest pewien miejsca w wyjściowym składzie. - On może być wielkim zawodnikiem. Jedyne, co mogę zrobić, to dać mu szansę. Na tym poziomie nie robi się tego kosztem drużyny lub wyniku. Jeżeli ktoś już tam dojdzie, to musi zrobić wszystko, aby się utrzymać - mówi trener.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.