Legia wygrała 2-0 z Żalgirisem. Relacja pomeczowa

Legia Warszawa wygrała z Żalgirisem Wilno 2-0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Miroslav Radovic oraz Daniel Ljuboja. Spotkanie z Litwinami było próbą generalną, przed inauguracją T-Mobile Ekstraklasy i przede wszystkim, przed czwartkowym meczem Ligi Europy z Gaziantesporem.

/ Fot. Piotr GalasPierwsza połowa meczu przebiegało pod dyktando gospodarzy. Legia spokojnie rozgrywała piłkę, piłkarze ze stolicy próbowali akcji skrzydłami i zagrywania prostopadłych piłek. I to właśnie po dwóch takich podaniach, „Wojskowi” zdobyli dwie bramki. Najpierw w 23 minucie dobre podanie od Borysiuka otrzymał Kucharczyk. Reprezentant Polski wszedł z piłką w pole karne i podał do Radovica, który bez problemu strzelił do pustej bramki. Siedem minut później, niemal identyczna akcja gospodarzy.

Tym razem strzelec pierwszego gola, wbiegł w pole karne z prawej strony i idealnie „obsłużył” Daniela Ljuboję. Były gracz Nice nie mógł spudłować i Legia prowadziła 2-0. Od tego momentu gospodarze grali jeszcze pewniej i kontrolowali tempo meczu. Niestety, kilkakrotnie wykazali się zbyt dużą nonszalancją i gdyby napastnicy Żalgirisu zachowali trochę więcej zimnej krwi, to pierwsza połowa mogła skończyć się nawet remisem.

Czytaj również: Legia wygrała 2-0 z Żalgirisem. Relacja w W24 na żywo ze stadionu

/ Fot. Piotr GalasW drugiej odsłonie, tempo meczu znacznie osłabło. Widać było, że Legioniści dopiero co zakończyli intensywne treningi. Natomiast goście, zupełnie nie potrafili wykorzystać aktualnie lepszego przygotowania fizycznego. Na grę Legii miał też wpływ fakt, że trener Skorża przeprowadził komplet zmian i widać było brak zrozumienia między niektórymi zawodnikami gospodarzy na boisku (Legioniści niezbyt często, występują w takim ustawieniu personalnym).

Nieźle w tej części meczu pokazali się Manu i Hubnik, ale wynik nie uległ już zmianie i Legia ostatecznie wygrała z „Grunwaldem” Wilno 2-0. Odnotujmy też, że 20 min. w tym meczu zagrał Moshe Ohajon. Piłkarz rodem z Izraela, jest obecnie testowany przez Legię. Jednak w starciu z Litwinami nic wielkiego nie pokazał. Legia wyrusza teraz do Turcji, gdzie w przyszły czwartek, zagra mecz 3 rundy kwalifikacyjnej LE z Gaziantepsporem.