58877 miejsce

Legia wygrała w sparingu z Arisem Limassol, Żyro bohaterem

Legia Warszawa pokonała Aris Limassol 3:1 w sparingu podczas obozu na Cyprze. Bramki dla stołecznego zespołu zdobyli: Jakub Wawrzyniak oraz Michał Żyro (dwie), natomiast dla rywali trafił Łukasz Sosin.

Jak podaje serwis legia.com, początek spotkania należał do legionistów, którzy dominowali w środku boiska i często przebywali pod polem karnym rywala. Po upływie 20 minut pierwszej połowy, doszło do starcia Inakiego Astiza z Łukaszem Sosinem w polu karnym Legii i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykonał sam poszkodowany.

To podrażniło zawodników z Warszawy, ale nie potrafili oni wyrównać stanu meczu jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Tuż po przerwie, przed szansą stanął Michał Żyro, ale strzelił wysoko ponad bramką.

Co nie udało się Michałowi Żyro, udało się Jakubowi Wawrzyniakowi, który strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Rybusa, pokonał Gilberta N'Djema.

W 74. minucie spotkania warszawiacy wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Żyro, który wykorzystał podanie Rafała Wolskiego. Dziesięć minut później faulowany w polu karnym był Michał Kucharczyk, a jedenastkę pewnie wykorzystał Żyro, strzelając swoją drugą bramkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Legia wygrała z Arisem 3:1.