Facebook Google+ Twitter

Legia zagra z Polonią. Jubileuszowe, 70. derby Warszawy

Spotkanie warszawskich drużyn odbędzie się w piątek o 20:30. Dla warszawskich fanów to jedno z najważniejszych spotkań w sezonie.

Licencja- Creative Commons, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warszawa_8645.jpg&filetimestamp=20100726115759 / Fot. DarwinekHistoria bezpośrednich spotkań

Wrześniowe spotkanie będzie 70. meczem obu drużyn. Dotychczasowy dorobek jest korzystny dla drużyny z Łazienkowskiej, która 26 razy okazywała się zwycięzcą. Zanotowano 18 remisów. Polonia wygrywała 25 razy. W ciągu ostatnich 10 lat Legia triumfowała 11-krotnie, z kolei Polonia wygrywała tylko 3 razy. Najwyższym zwycięstwem nad Polonią Legia może się pochwalić 30 czerwca 1931 r., kiedy to wygrała 8-1. Z kolei Polonia najwyższe zwycięstwo zanotowała w 1921 r., wygrywając 8-0.

Czarne Koszule nie mają najlepszej serii przy Łazienkowskiej, ponieważ ostatnie zwycięstwo świętowali na tym stadionie 12 lat temu.
W ostatnich latach derby Warszawy na stałe wpisały się w obraz ligowej piłki w Polsce. Teraz to jedyne takie derby w T-mobile Ekstraklasie. Po spadku Cracovii i ŁKS-u polska liga została pozbawiona derbów Krakowa i Łodzi. W tym roku wydawało się, że będzie pozbawiona jakiegokolwiek spotkania derbowego. Jednak klub w wielkimi tradycjami, warszawska Polonia, został zgłoszony do rozgrywek T-mobile Ekstraklasy.

Mecz derbowy bez udziału kibiców Polonii

Piątkowy mecz odbędzie się bez udziału kibiców Polonii. Według rzecznika prasowego Legii Michała Kocięby decyzja o nieprzyjmowaniu kibiców gości na piątkowym meczu została podjęta z uwagi na poważne zakłócenie porządku przez fanów Polonii podczas ostatniego spotkania na Pepsi Arenie.

Wobec uzasadnionych obaw, że sytuacja mogłaby ulec powtórzeniu, zdecydowano o rozegraniu meczu bez udziału kibiców Czarnych koszul. Klub musiał podjąć taką decyzję z uwagi na sytuację, w jakiej się znajduje i obostrzenia związane z organizacją i bezpieczeństwem meczów - twierdzi rzecznik Legii Kocięba.

W Polonii nie kryją zaskoczenia taką decyzją. Klub stoi na stanowisku, że derby Warszawy powinno być wyjątkowym wydarzeniem i powinni je obejrzeć kibice obydwu drużyn. W wyniku solidarności z kibicami zarząd KSP Polonia nie będzie uczestniczył w tym wydarzeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.