Legia zdobywa Puchar Polski

Legia Warszawa zdobyła Puchar Polski, po zwycięstwie 5:4 w rzutach karnych z Lechem Poznań. Spotkanie zostało rozegrane po raz drugi w Bydgoszczy. Legia zdobywając Puchar Polski zapewniła sobie udział w europejskich pucharach.

Rok temu w finale Pucharu Polski w Bydgoszczy wystąpiła Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok. To cenne trofeum wywalczyli sobie wtedy piłkarze z Białegostoku pokonując rywali ze Szczecina 1:0. W tym roku po raz drugi finał odbył się w Bydgoszczy. Tym razem naprzeciw siebie stanęły Legia Warszawa i Lech Poznań. Dla obu zespołów było to najważniejsze spotkanie w sezonie gdyż w lidze zarówno Lech jak i Legia nie radzą sobie najlepiej. Aby uzyskać przepustkę do gry w europejskich pucharach oba zespoły liczyły na zdobycie Pucharu Polski. Górą okazała się drużyna z Warszawy prowadzona przez Macieja Skorżę, która pokonała Lecha po rzutach karnych 5:4 i zdobyła Puchar Polski.

Początek spotkania to dużo walki w środku pola. Z biegiem czasu Lech zaczął śmielej atakować. Efektem tego był okazja w 12 minucie kiedy z linii bramkowej Legii piłkę wybił Manu. W odpowiedzi Legia w 18 minucie była bliska zdobycia bramki, lecz Astiz nie doszedł do piłki. W 29 minucie pięknym strzałem popisał się Injac, który dał prowadzenie Kolejorzowi. Do końca przerwy obie drużyny miały jeszcze sytuację, ale zabrakło skuteczności i wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od ataków Lecha. Z biegiem czasu mecz się wyrównał i dużo akcji toczyło się przeważnie w środku pola. Brakowało Legii pomysłu na grę, a Lech kontrolował przebieg meczu. Przełamanie zespołu z Warszawy nastąpiło w 67 minucie gdy ładnym strzałem popisał się Manu, który wyrównał wynik. Po tej bramce uskrzydlona Legia zaczęła dominować. Mimo przewagi legionistów nie padły bramki. W 90 minucie pecha miała drużyna Kolejorza. Kiełb trafił w poprzeczkę. Kibice w Bydgoszczy doczekali się dogrywki.

Dogrywka nie przyniosła bramki i o zwycięstwie przesądziły rzuty karne w których lepiej dysponowani byli legioniści, którzy pokonali druzynę z wielkopolski 5:4 przy pudle Bosackiego.

Lech Poznań – Legia Warszawa 1:1 (1:0) karne 4:5

Lech: Kotorowski, Bosacki, Wołąkiewicz, Wojtkowiak, Henriquez, Djurdjevic, Wilk, Injac, Kriwiets, Murawski, Rudnevs.

Legia: Skaba, Choto, Rzeźniczak, Wawrzyniak, Astiz, Borysiuk, Manu, Vrdoljak, Radovic, Rybus, Hubnik.