Facebook Google+ Twitter

Legierski prezydentem Warszawy?

Członek Zielonych 2004, aktywny działacz na rzecz afirmacji homoseksualistów, współwłaściciel kilku warszawskich klubów. Krystian Legierski zamierza kandydować na prezydenta Warszawy.

Krystian Legierski. / Fot. Tomasz RykaczewskiChoć Krystian Legierski startował już w wyborach do Sejmu i Parlamentu Europejskiego, na razie wyborcy nie zaufali jego pomysłom. Być może tym razem będzie inaczej. W ostatnią sobotę podczas EuroPride 2010 Warszawa pokazała, że potrafi być tolerancyjna. W paradzie mniejszości homoseksualnych uczestniczyli nie tylko LGBT, ale także osoby heteroseksualne, a nawet rodziny z dziećmi. Krystian Legierski, który przyznał Życiu Warszawy, że zamierza kandydować na prezydenta stolicy, może trafić wreszcie na podatny grunt.

Kilka dni temu na konferencji na temat praw osób homoseksualnych, która odbyła się w Sejmie, Legierski zaprezentował projekt ustawy ws. formalizacji związków partnerskich. Ustawa wzorowana jest na modelu francuskim i zakłada możliwość zawarcia umowy cywilno-prawnej nie tylko przez osoby tej samej płci, ale także osoby heteroseksualne, które nie chcą zawrzeć małżeństwa. Projekt postuluje m.in. prawo do pochowania zmarłego partnera i dziedziczenia po nim majątku, prawo do zalegalizowania jego pobytu w Polsce, a także możliwość adopcji przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym biologicznego dziecka partnera. Legierski zaznaczył, że intencją tej ustawy nie jest zrównanie związku partnerskiego z małżeństwem, ponieważ w obecnych realiach politycznych jest to niemożliwe do przeprowadzenia.

Ale Krystian Legierski to nie tylko walka o prawa LGBT. Przyszły kandydat na prezydenta stolicy jest z wykształcenia prawnikiem i wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Ma własną wizję miasta przyjaznego dla mieszkańców. Chciałby, aby poza budową nowych mostów, zwrócić uwagę na tereny zielone. Oprócz tego denerwuje go zbyt mała ilość przedszkoli, a także restrykcyjna polityka czynszów w lokalach komunalnych.

Legierski jest współwłaścicielem warszawskich klubów: Tomba-Tomba, M25.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.