Facebook Google+ Twitter

Legionowo. Dar pełen kolorów dla fundacji "Promień Słońca"

W piątek 20 stycznia 2012 roku w galerii Ratusz w Legionowie odbyło się otwarcie wystawy obrazów Marka Kraussa ubogaconych wierszami Natalii Pietrzak-Krauss, żony artysty.

Plakat zapowiadający wystawę Marka Kraussa i Natalii Pietrzak-Krauss opracowany przez Roberta Żebrowskiego z MOK Legionowo. / Fot. Jerzy JastrzębskiWystawa ta to piętnaście obrazów objętych wspólnym tytułem "Winda". Każdy z nich to scena nasączona "kraussowską" ironią i humorem wziętym prosto z życia . Obrazy przyciągają wzrok swoją typową dla nurtu art-brut kolorystyką. Barwy o różnej tonacji grają, poruszają się, nadając całości
ruch i życie.

Cel tego wydarzenia to nie tylko względy artystyczne, promocyjne, ale i społeczne. Obrazy z tej wystawy zostały wystawione przez artystów na sprzedaż, a dochód ma zasilić konto fundacji "Promień Słońca".

Fundacja „Promień słońca” /KRS 0000226337 / jest organizacją pożytku publicznego upoważnioną do otrzymywania 1 proc. od podatku i działa aktywnie na Marek Krauss i Natalia Pietrzak-Krauss podczas wernisażu wystawy "Winda". / Fot. Jerzy Jastrzębskirzecz Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Jej podopiecznymi są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Celem głównym jej działania jest wspieranie terapii i rozwoju osób z deficytem intelektualnym oraz przeciwdziałanie wykluczaniu społecznemu tej grupy osób.

To nie przypadek, że Marek Krauss z żoną Natalią zdecydowali się na wsparcie
działalności tej organizacji pozarządowej. Artysta zna wielu podopiecznych
fundacji, gdyż jako woluntariusz Powiatowego Zespołu Szkół Placówek Specjalnych w Legionowie pracuje na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Często wyjeżdża z uczniami szkoły (podopiecznymi fundacji) na plenery, wystawy, czy na spektakle do teatru. Zna potrzeby organizacji i jej cele. Wie, że są potrzebne środki do ich realizacji. Obraz Marka Kraussa z wierszem Natalii Pietrzak-Krauss z cyklu "Winda". / Fot. Jerzy Jastrzębski

W imieniu Zarządu fundacji i jej podopiecznych podziękowałem rodzinie Kraussów za troskę o innych ludzi, za zrozumienie, za ten wyjątkowy dar, bardzo cenny bo płynący prosto z serca. Podkreśliłem, że tylko  / Fot. Jerzy Jastrzębskitakie działania dla innych bardziej potrzebujących określają nas jako ludzi, są miarą naszego artyzmu i dobroci. Podziękowałem również pracownikom MOK Legionowo za zawieszenie ekspozycji, za opracowanie plakatu i wydrukowanie zaproszeń. Artystom i wszystkim zebranym, organizatorom życzyłem wielu sukcesów.

Wystawa jest dostępna dla odwiedzających w galerii Ratusz w Legionowie do 8 lutego br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

hkghs
  • hkghs
  • 02.04.2012 19:50

Ludzie bez dewiacji nie widzą powiązania między obrazami, wierszami a powyższym komentarzem

Komentarz został ukrytyrozwiń
JdeXFghvjkJAgLoOV
  • JdeXFghvjkJAgLoOV
  • 20.03.2012 04:15

A może dałoby się opracować i udostępnić do pornabia banery, buttony, kody reklamowe? Członkowie stowarzyszenia (także osoby spoza) mogliby reklamować imprezę na swoich stronach www.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.