Facebook Google+ Twitter

Legionowo. Dar pełen kolorów dla fundacji "Promień Słońca"

W piątek 20 stycznia 2012 roku w galerii Ratusz w Legionowie odbyło się otwarcie wystawy obrazów Marka Kraussa ubogaconych wierszami Natalii Pietrzak-Krauss, żony artysty.

Plakat zapowiadający wystawę Marka Kraussa i Natalii Pietrzak-Krauss opracowany przez Roberta Żebrowskiego z MOK Legionowo. / Fot. Jerzy JastrzębskiWystawa ta to piętnaście obrazów objętych wspólnym tytułem "Winda". Każdy z nich to scena nasączona "kraussowską" ironią i humorem wziętym prosto z życia . Obrazy przyciągają wzrok swoją typową dla nurtu art-brut kolorystyką. Barwy o różnej tonacji grają, poruszają się, nadając całości
ruch i życie.

Cel tego wydarzenia to nie tylko względy artystyczne, promocyjne, ale i społeczne. Obrazy z tej wystawy zostały wystawione przez artystów na sprzedaż, a dochód ma zasilić konto fundacji "Promień Słońca".

Fundacja „Promień słońca” /KRS 0000226337 / jest organizacją pożytku publicznego upoważnioną do otrzymywania 1 proc. od podatku i działa aktywnie na Marek Krauss i Natalia Pietrzak-Krauss podczas wernisażu wystawy "Winda". / Fot. Jerzy Jastrzębskirzecz Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Jej podopiecznymi są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Celem głównym jej działania jest wspieranie terapii i rozwoju osób z deficytem intelektualnym oraz przeciwdziałanie wykluczaniu społecznemu tej grupy osób.

To nie przypadek, że Marek Krauss z żoną Natalią zdecydowali się na wsparcie
działalności tej organizacji pozarządowej. Artysta zna wielu podopiecznych
fundacji, gdyż jako woluntariusz Powiatowego Zespołu Szkół Placówek Specjalnych w Legionowie pracuje na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Często wyjeżdża z uczniami szkoły (podopiecznymi fundacji) na plenery, wystawy, czy na spektakle do teatru. Zna potrzeby organizacji i jej cele. Wie, że są potrzebne środki do ich realizacji. Obraz Marka Kraussa z wierszem Natalii Pietrzak-Krauss z cyklu "Winda". / Fot. Jerzy Jastrzębski

W imieniu Zarządu fundacji i jej podopiecznych podziękowałem rodzinie Kraussów za troskę o innych ludzi, za zrozumienie, za ten wyjątkowy dar, bardzo cenny bo płynący prosto z serca. Podkreśliłem, że tylko  / Fot. Jerzy Jastrzębskitakie działania dla innych bardziej potrzebujących określają nas jako ludzi, są miarą naszego artyzmu i dobroci. Podziękowałem również pracownikom MOK Legionowo za zawieszenie ekspozycji, za opracowanie plakatu i wydrukowanie zaproszeń. Artystom i wszystkim zebranym, organizatorom życzyłem wielu sukcesów.

Wystawa jest dostępna dla odwiedzających w galerii Ratusz w Legionowie do 8 lutego br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

hkghs
  • hkghs
  • 02.04.2012 19:50

Ludzie bez dewiacji nie widzą powiązania między obrazami, wierszami a powyższym komentarzem

Komentarz został ukrytyrozwiń
JdeXFghvjkJAgLoOV
  • JdeXFghvjkJAgLoOV
  • 20.03.2012 04:15

A może dałoby się opracować i udostępnić do pornabia banery, buttony, kody reklamowe? Członkowie stowarzyszenia (także osoby spoza) mogliby reklamować imprezę na swoich stronach www.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.