Facebook Google+ Twitter

Legionowo. Pierwszy dzień zjazdu emerytów policyjnych

Współautorzy: Barbara Podgórska

Policyjni emeryci i renciści chcą być potrzebni. Nie tylko emerytom. W Centrum Kształcenia Policji w Legionowie odbył się dziś VI Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

 / Fot. SEiRPUczestnicy wysłuchali sprawozdań Zarządu Głównego i Głównej Komisji Rewizyjnej, po których wywiązała się rzeczowa, momentami nawet gorąca i kontrowersyjna dyskusja. Ogólnie jednak pracę władz związku w mijającej kadencji oceniono pozytywnie. Jednogłośnie przyjęto więc wniosek Głównej Komisji Rewizyjnej o udzieleniu absolutorium.

Postanowiono, że główne wysiłki SEiRP powinny zmierzać do jak najszerszego i jak najaktywniejszego włączania członków Stowarzyszenia w nurt życia społeczeństwa obywatelskiego, do społecznego udzielania się w miarę potrzeb i możliwości - szczególnie zdrowotnych.

Należy wykorzystać potencjalne możliwości emerytów policyjnych wynikające z wiedzy i doświadczenia nabytych w dawnej służbie oraz indywidualne pasje, które są szczególnie widoczne i przydatne w środowisku oraz miejscu zamieszkania. Wizerunek Stowarzyszenia trzeba tworzyć poprzez aktywność ludzi w trzecim sektorze. Emeryci nie powinni działać tylko dla siebie, wyłącznie dla emerytów, ale też dla ogółu społeczeństwa, oczywiście nie zapominając o wlasnych sprawach i potrzebach.

Najwięcej emocji wzbudziły, jak zazwyczaj bywa, wybory. Ponieważ dotychczasowy prezes  / Fot. SEiRPZarządu Głównego, Zdzisław Czarnecki nie wyraził woli ubiegania się o reelekcję, nowym szefem SEiRP wybrano nieomal jednogłośnie, bo przy jednym glosie wstrzymującym się, Henryka Borowińskiego, który dotąd znakomicie sprawdził się w roli I zastępcy prezesa.
Gratulacje!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.