Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26964 miejsce

Legionowo. Warsztaty malarskie z Barbarą Retmaniak - malarką emocji

- Wciąż poszukuję siebie samej, nie znam siebie do końca - mówiła Barbara Retmaniak, malarka z Legionowa, podczas otwarcia warsztatów malarskich w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie 10 maja.

Barbara Retmaniak -malarka i uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek ul Jagiellońska 69 w Legionowie w rozmowie wprowadzającej do tematu warsztatów malarskich. / Fot. Jerzy JastrzębskiBarbara Retmaniak jest znaną artystką, uczennicą profesorów: Czajki, Węgrzyna,Marii Uśpieńskiej. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych (Francja, Włochy, Kowel, Warszawa, Legionowo). Uczestniczy i organizuje plenery ogólnopolskie i międzynarodowe. Artystka od dziecka czuła w sobie potrzebę wypowiadania się poprzez obrazy. Stąd też wybór szkoły plastycznej i studiów w tym kierunku. Malarka często zmienia tematy prac, techniki. Uprzednio wiele miejsca w jej twórczości zajmowały pejzaże, kwiaty a obecnie ludzie. Pani Barbara tłumaczy, że artysta nie może tkwić w tych samych schematach. Musi zmieniać bez przerwy swoje zainteresowania, a techniki dostosowywać do tempa życia i zmian zachodzących Praca Karoliny i jej przeżycia związane z Euro 2012. / Fot. Jerzy Jastrzębski w ludziach i otaczającym świecie.

- Wciąż poszukuję siebie samej - mówi malarka. - Nie znam siebie do końca. Gdy maluję obraz, odkrywam cząstkę, mały fragment osobowości, który się jeszcze nie ujawnił. Każdy z obrazów ukazuje moje „ja”. Moje malarstwo jest odbiciem Tak wyglądają marzenia o idealnych butach. / Fot. Jerzy Jastrzębskiduszy. Jestem kobietą radosną. Każdego ranka budzę się z radością i ciekawością nadchodzącego dnia. Cieszę się każdą chwilą życia - dodaje rozmówczyni.

Legionowska malarka jest osobą bardzo wrażliwą na zmianę odcieni, na barwy drgające w świetle, na załamania światła i grę barw pomiędzy światłem
a cieniem. Pod wpływem tych bodźców w umyśle artystki tworzy się zarys, koncepcja czegoś nowego, czegoś nieuchwytnego, ulotnego, co z czasem się konkretyzuje. Ta myśl, obraz nie daje jej spokoju. Do czasu, aż nie zostanie przeniesiona na płótno. Pod wpływem tych impulsów, bodźców zewnętrznych przetworzonych przez jej system nerwowy artystka tworzy coś nowego, coś co ją samą zaskakuje swoim ujęciem i charakterem i spontanicznością.

Prawdziwa sztuka według artystki musi wzbudzać prawdziwe emocje. Posiadać wewnętrzny magnetyzm ,spójność przekazu poprzez to inspirować i przyciągać
do siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wyobraźnia dzieci nie ma granic , dodatkowo zainspirowana przez świetną artystkę daje takie efekty jak widać na obrazach , piękne ,kolorowe, wesołe wywołują uśmiech.:) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo kolorowe i radosne te obrazki :)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.