Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4656 miejsce

Legnica. Chrzest Świadków Jehowy [Zdjecia]

W sobotę 26 lipca podczas odbywającego się w Legnicy kongresu Świadków Jehowy miał miejsce chrzest nowych członków zgromadzenia. Nowi członkowie Świadków Jehowy chrzczeni byli w basenie ustawionym na płycie Stadionu Miejskiego.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Chrzest Świadków Jehowy. Fot. Mariusz Witkowski
Chrzest Świadków Jehowy. Fot. Mariusz Witkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

I taki chrzest popieram przede wszystkim dlatego, że dotyka osób już dorosłych, świadomych skutków swojej osobistej decyzji i wcześniej zaaprobowanych przez starszych zboru. Podobny chrzest wielu ludzi mam też na fotce rzeki Jordan w Izraelu.

Natomiast np. Kościół katolicki "łowi" swoje "rybki" całkiem nieświadome tego, co się z nimi dzieje i jaki los im gotują dorośli. Potem KK chwali się 35 milionami wiernych. Mnie także w ten sposób wpisano do swojej ewidencji, choć ostatni kontakt ze mną był podczas bierzmowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Re @Grażyna Kosma
Pełne zanurzenie jako właściwą formę chrztu Świadkowie przyjęli na podstawach biblijnych, przede wszystkim przykładzie ich Mistrza - Jezusa. Gr. "bapto" (="chrzczę") to dosł. "zanurzam"; zanurzenie bowiem symbolizuje 'śmierć' dla dotychczasowego stylu życia, a wynurzenie - 'wskrzeszenie' do życia oddanego Bogu.
Więcej, dla zaciekawionych: tutaj> [url]http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200000555[/url]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki chrzest w obecne upały to sama rozkosz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Autorowi za tę galerię. Nietrudno dostrzec radość malującą się na twarzach uczestników oraz fakt, że wśród zgłaszających się do chrztu jest tyle osób młodych. Jest to o tyle charakterystyczne, że współczesne pokolenie na ogół nie jest zadowolone ze swojej młodzieży: widać wśród niej konsumpcjonizm, niewdzięczność, szpanerstwo, buntownicze nastawienie i skłonność do nałogów.
Świadkowie, dla odmiany, mogą się swoją młodzieżą poszczycić; tym bardziej, że w przypadku każdej z tych osób przystąpienie do chrztu jest całkowicie dobrowolną, osobistą decyzją, stanowiącą zobowiązanie (wobec Boga i ludzi) życia wg wysokich standardów moralnych, niepopularnych i wyśmiewanych wśród świeckich rówieśników.
Z każdym z kandydatów wcześniej spotykają się starsi zboru, by ustalić, czy jest on w pełni świadomy skutków swojej decyzji i czy podejmuje ją wyłącznie z miłości do Boga (a nie np. z chęci przypodobania się komukolwiek z ludzi - rodziców, rówieśników w zborze itp.). Dlatego każdy ze Świadków jest nim nie z przypadku czy cudzych decyzji, jak ma to miejsce w niejednej innej denominacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.