Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32274 miejsce

Legnica: Policja zatrzymała oszustów obiecujących auta z zagranicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-29 21:11

Kilkadziesiąt osób padło ofiarą trzech oszustów zatrzymanych w Legnicy. Mężczyźni obiecywali sprowadzić z Niemiec luksusowe samochody, ale znikali po wpłaceniu przez klienta zaliczki.

Oszustów zatrzymali legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Sprawcom grozi do 8 lat więzienia. To mieszkańcy województwa lubuskiego w wieku 49, 38 i 32 lat. Za współsprawstwo odpowie także bezdomny, który udostępnił swoje dane do założenia konta bankowego. To właśnie na te konto zainteresowani zakupem wpłacali zadatki.

Mężczyźni oferowali w internecie przywóz z zagranicy samochodów wartości 60-70 tysięcy złotych. Ceny pojazdów były zaniżone w stosunku do cen giełdowych o około 10 tysięcy złotych.

Aby zostać właścicielem takiego samochodu, osoba zainteresowana musiała wpłacić na podane konto bankowe zaliczkę w wysokości 10 procent wartości auta. Jednak po dokonaniu wpłaty kontakt z ogłoszeniodawcą urywał się, a wszelkie próby ustalenia miejsca jego pobytu kończyły się niepowodzeniem.

Sprawcy znaleźli też bezdomnego, który odgrywał rolę "słupa", czyli osoby, która założyła konto bankowe, a kartę bankomatową wraz z pinem przekazała innemu mężczyźnie. Bezdomny otrzymał za to 250 złotych.

Oszustom udało się wyłudzić zaliczki od 10 osób na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Policjanci ustalili również, że - wykorzystując tę samą metodę - przestępcy działali na wybrzeżu, gdzie ich ofiarami padło ponad 30 osób. Straty pokrzywdzonych wyceniono na ponad 80 tysięcy złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.