Facebook Google+ Twitter

Legnica. Polsko-Rosyjskie Spotkania Poetów

Spotkania poetów z Rosji i Polski odbędą się między październikiem 2013 a grudniem 2014 w Legnicy oraz Moskwie. Pierwsze wydarzenie projektu "Ambasadorzy Poezji 1. Polsko-Rosyjskie Spotkania Poetów" poprzedziła konferencja prasowa w Legnicy

Konferencja prasowa / Fot. Fot. Mariusz WitkowskiPierwsze spotkanie inaugurujące cały cykl odbędzie się 2 października w Legnickiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piastowskiej 22. Polsko-Rosyjskie Spotkania Poetów – to projekt, za sprawą którego literatura połączy na rok Moskwę i Małą Moskwę – jak często nazywana jest Legnica. W inauguracyjnym spotkaniu projektu udział wezmą: Lev Oborin, Vera Polozkova, Wojciech Bonowicz i Marta Podgórnik.
Konferencja prasowa / Fot. Fot. Mariusz WitkowskiProjekt realizowany przez wrocławskie Biuro Literackie, to pierwsza taka okazja, by spotkać się z współczesnymi autorami rosyjskimi, nieznanymi w Polsce i nietłumaczonymi na język polski. Spotkania w Legnicy poprowadzi Zbigniew Dmitroca, zajmujący się także przekładem wierszy rosyjskich autorów. Owocem całego przedsięwzięcia ma być antologia z wyborem wierszy rosyjskich pisarzy uczestniczących w projekcie.
Konferencja prasowa / Fot. Fot. Mariusz WitkowskiInauguracja projektu 2 października zbiega się z dziesiątą rocznicą zakończenia przez Biuro Literackie działalności w Legnicy. To tutaj między 1996 a 2003 rokiem odbyło się osiem edycji festiwalu. Na początku były to Europejskie Spotkania Pisarzy, potem Fort i następnie Port Legnica. Tutaj też działalność zaczynało Biuro Literackie.
W Legnicy zaplanowano cztery spotkania, 2 października 2013 roku, kolejne w styczniu, marcu i czerwcu 2014. W Moskwie w tych samych miesiącach, tydzień po spotkaniach legnickich. Finał w Moskwie przewidziany jest na jesień 2014 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.