Facebook Google+ Twitter

Legnica zainwestuje 57 mln zł w tereny pod inwestycje

Legnica wyda 57 mln zł. na budowę i przebudowę infrastruktury technicznej związanej z obsługą terenów inwestycyjnych w rejonie ulicy Jaworzyńskiej w ciągu 5 lat .

 / Fot. Fot. Mariusz WitkowskiNa konferencji prasowej zorganizowanej 3 stycznia w Ratuszu, dowiedzieliśmy się że Legnica przystąpiła do zagospodarowania dwóch obszarów inwestycyjnych w rejonie ulicy Jaworzyńskiej.
Budowa i przebudowa infrastruktury technicznej związanej z obsługą terenów inwestycyjnych na ”Ryżowych Polach” (rejon ulic Jaworzyńskiej, Boiskowej, Myśliwskiej i Handlowej) wyniesie ok. 24 mln zł. (2 mln zł. w roku 2014).
Natomiast w rejonie ulicy Jaworzyńskiej (wschodnie sąsiedztwo osiedla Sienkiewicza) kosztować będzie ok. 33 mln zł. (9 mln zł. w roku 2014). Prace mają potrwać do pięciu lat.
 / Fot. Fot. Mariusz WitkowskiPrzygotowanie dokumentacji projektowej, dotyczącej budowy infrastruktury, kosztowało blisko 850 tys. zł. (560 tys. tej kwoty to środki unijne).
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zaprezentował wydany przez Urząd Miasta "Legnicki Przewodnik Inwestora". Ta opracowana w trzech wersjach językowych (po polsku, angielsku i niemiecku) publikacja służyć ma wszechstronną, fachową pomocą i radą każdemu przedsiębiorcy, który już związał się z miastem albo jest zainteresowany ulokowaniem swego gospodarczego i finansowego kapitału w Legnicy. Wydawnictwo składa się z czterech komplementarnych części. W pierwszej przedstawiony jest gospodarczy portret miasta . Część druga opisuje szczegółowo cały proces inwestycyjny i związane z nim procedury administracyjne. W trzeciej części czytelnicy poznają unijne oblicze miasta, związane z tym doświadczenia i najważniejsze przedsięwzięcia zrealizowane z udziałem funduszy unijnych. Część czwarta prezentuje oferty inwestycyjne.
 / Fot. Fot. Mariusz Witkowski - Jestem przekonany, że Legnicki Przewodnik Inwestora może stać się źródłem inspiracji dla wielu potencjalnych inwestorów – podkreślał prezydent Krzakowski. - Oferujemy do zagospodarowania ponad 40 ha terenów doskonale położonych komunikacyjnie i logistycznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.