Facebook Google+ Twitter

Legniczanie wspólnie z miastem odbudują park po nawałnicy

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2009-07-31 08:27

Spontaniczna akcja: mieszkańcy fundują drzewka. W piątek w czynie społecznym sprzątamy park.

 / Fot. Polska/ KrzyżanowskiLegniczanie pokazują, że w ciężkich chwilach potrafią się zjednoczyć. Ważnym celem stała się odbudowa parku Miejskiego. Po apelu legnickiego aktora Pawła Palcata, który zaproponował zbiórkę pieniędzy na zakup drzewek, są już pierwsze efekty. Akcję wspierają medialnie legnickie redakcje - w tym "Polska-Gazeta Wrocławska".

Witold Podedworny, właściciel wrocławskiego wydawnictwa Atut, wydrukuje cegiełki. Obiecał także przekazanie książek o Legnicy na aukcję. Koledzy z portalu LCA.pl dostali deklarację od legnickiego developera Michała Grali, właściciela firmy FSP. - To wspaniała idea, ten park musi stanąć na nogi. Deklaruję 5 tysięcy złotych w gotówce na sadzonki. Docelowo przekażę 50 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkań - obiecuje Michał Grala. Także łucznicy, których wichura dopadła w parku, zapowiedzieli kupno drzewka.

Paweł Palcat od tygodnia nocami pisze listy do ewentualnych sponsorów z prośbą o wsparcie. Spotyka się ze stowarzyszeniami. Szuka przyjaciół, którzy pomogliby mu w tej akcji.
- Ludzie są otwarci, deklarują pomoc - mówi Paweł Palcat. Z pieniędzmi nie chce mieć nic wspólnego, tym się niech zajmie miasto. Zastanawia się raczej nad sposobem, w jaki upamiętnić darczyńców.

Prezydent Tadeusz Krzakowski zapewnia, że każda darowizna wpływająca na konto zostanie podana do publicznej wiadomości i przekazana na odbudowę parku. Miasto planuje też zdobyć pieniądze ze sprzedaży powalonych drzew na cele przemysłowe. Ale najubożsi mieszkańcy otrzymają drewno za darmo. Wydany też zostanie kalendarz na 2010 rok o parku Miejskim w Legnicy. - Razem odbudujemy park - obiecuje prezydent Krzakowski. - Stworzymy też aleję fundatorów, upamiętniającą darczyńców.

Czytaj dalej na stronie polskatimes.pl/gazetawroclawska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.