Facebook Google+ Twitter

LEGO podpowiada europejskim finansistom jak się odbudować

Szef firmy LEGO Jorgen Vig Knudstorp jest człowiekiem, który przywrócił świetność jednej z bardziej rozpoznawalnych marek w świecie. Przodująca rola jaką odegrał w firmie, uratowała ją przed popadnięciem w olbrzymie zadłużenie.

image: http://cache.lego.com/upload/contentTemplating/AboutUsPressRoom-ImageLibrary/images/pic41360511090DCC7F7887EC296BC51248.jpg strona: http://www.lego.com/en-us/default.aspx Jorgen Vig Knudstorp / Fot. materiały dla prasyPod koniec lat 90-tych LEGO znalazło się w odwrocie. Słynna firma produkująca klocki popadała w coraz większe tarapaty finansowe. Tak sytuacja jest nieobca finansistom, businessmanom i zarządcom wielkich przedsiębiorstw. Knudstorp twierdzi, że przede wszystkim Europa musi zdać sobie sprawę z tego, iż trzeba umieć stanąć twarzą w twarz z twardą rzeczywistością. Należy umieć zachować się w najgorszych chwilach.

Ministrom europejskich finansów, Knudstorp proponuje uczyć się z doświadczeń duńskiej firmy, gdyż Europa ze swoimi długami jest podobna do LEGO, które swego czasu pogrążało się w kryzysie. Zwraca też uwagę, iż kontynent wkracza w fazę zauważalnego wzrostu kosztów surowca, przy jednoczesnej tendencji spadku wartości taniej siły roboczej. Znane zabawki pod jego rządami, image: http://cache.lego.com/upload/contentTemplating/AboutUsPressRoom-ImageLibrary/images/pic7CFFC843A31C1E8CC629DB20005EDA34.jpg strona: http://www.lego.com/en-us/default.aspx / Fot. materiały dla prasywymagają obecnie skupienia się na zabezpieczeniu przed przewidywanymi zmianami warunków ekonomicznych. Jest to kluczowe dla przetrwania na rynku. Odnowa jaka ma miejsce wśród produktów firmy, to np. zabawki adresowane dla dziewczynek.

Cytowany przez CNN zbawca duńskich klocków oznajmił też, że "musisz przez cały czas podejmować wyzwania narzucane twojej organizacji, pozostawać zwartym, nie czynić rzeczy nazbyt skomplikowanymi. Bardzo wiele traci się na wydajności, kiedy wewnątrz firmy ma miejsce zagmatwanie". Trzydziestoletni okres pożyczek na poziomie rządowym nie musi być dla Europy wzorem na przyszłość. Grozi to zastojem ekonomicznym w następnej dekadzie.

Źródło:
CNN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.